Katalog Małych Domów nr 1/2022

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

NOWOŚCI

TECHNOLOGIE
Od fundamentów po dach
Na ceny paliw wpływu nie mamy. Jednak na ilość zużywanego ciepła już jak najbardziej tak! Dobrze wykonana izolacja termiczna to pierwszy i niezbędny krok do zmniejszenia wydatków na ogrzewanie.

STOLARKA
Jak wybrać na wiele lat
Do kupna okien trzeba się dobrze przygotować. To bowiem duży wydatek oraz inwestycja na kilkadziesiąt lat. Nietrafione decyzje skutkują zawyżonymi rachunkami za ogrzewanie i brakiem komfortu. O czym pamiętać?

MATERIAŁY
Stare z nowym
By przeanalizować asortyment pokryć dachowych, do słownika należy dodać kilka nowych pojęć. Na potrzeby tego artykułu pod lupę wzięliśmy m.in. konstrukcję dachu zielonego i przeszklonego oraz zintegrowanych z pokryciem dachowym paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych i zestawów solarnych.

TECHNOLOGIE
Inwestycja w ciepło
Szalejący rynek energii ponad wszelką wątpliwość udowadnia nam, że czasy, kiedy wystarczało jedno źródło ogrzewania i ciepłej wody, odeszły w niepamięć. Coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup i montaż co najmniej dwóch alternatywnych źródeł energii.

OTOCZENIE DOMU
Jak zaprojektować strefę wejścia – 15 pomysłów
Strefa wejścia to nie tylko wizytówka domu, ale także bariera chroniąca nas przed intruzami. Podpowiadamy, jak ją zaaranżować, aby była bezpieczna, funkcjonalna i efektowna.

PROJEKTY Z WNĘTRZAMI

Jak czytać projekt
Alfabetyczne zestawienie projektów i pracowni
Prezentacje projektów