Buduj Energooszczędnie nr 1/2022

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

NOWOŚCI

TERMOIZOLACJA
Oczami ekspertów
Zakup projektu architektonicznego i wybór profesjonalnej ekipy wykonawczej nie zwalnia inwestora z konieczności nadzoru nad pracami budowlanymi i termoizolacyjnymi. Co należy wiedzieć, o co i kogo pytać oraz kiedy reagować? Każdy musi sam udzielić odpowiedzi na te pytania. Podstawowa wiedza nie jest trudna do opanowania, a zyski mogą okazać się niebagatelne.

PROJEKT I REALIZACJA
Ocieplony słomą
Ten mały dom należy do pary austriackich blogerów. Jest w nim mnóstwo rozwiązań ekologicznych oraz energooszczędnych. Ściany są ocieplone słomą, tynki wykonano z gliny, płytki w kuchni i łazience oczyszczają powietrze.

POD PATRONATEM BUDUJ ENERGOOSZCZĘDNIE
Zapraszamy na Kongres Stolarki Polskiej!
Już 26 maja br. odbędzie się długo wyczekiwana XII edycja Kongresu Stolarki Polskiej. Tym razem spotkanie będzie miało miejsce w Warszawie w czterogwiazdkowym hotelu DoubleTree by Hilton.

OGRZEWANIE
Teraźniejszość i przyszłość
Ostatnie trzy lata wywróciły do góry nogami nasze dobre samopoczucie w kwestii paliw. Wiele procesów i zjawisk, które były pewniakami w prognozach rozwoju branży grzewczej zostanie wyhamowanych. Inne gwałtownie przyspieszą albo zostaną dogłębnie zmienione. Jak odnaleźć się w nowych czasach? Na dobry początek receptą jest rzetelna wiedza.

STOLARKA
Ciepłe okna na lata
Eksperci przekonują, że energooszczędne okna może mieć każdy pod warunkiem, że inwestycja będzie realizowana według odpowiednio przygotowanego planu. Ów plan polecamy podzielić na kilka etapów, zaczynając od znalezienia architekta i zamówienia projektu domu, uwzględniającego rozmieszczenie przeszkleń w poszczególnych częściach budynku.

DACHY
Nowe wyzwania
Wiek XXI postawił przed branżą budowlaną nowe cele – energooszczędność i ekologię. Współczesne dachy muszą być obecnie elementem systemu, który ogranicza zapotrzebowanie na energię. Najlepiej, jeśli sam ją wytwarza.

OTOCZENIE DOMU
Bramy wjazdowe i ogrodzenia – 12 pomysłów
Wyznaczają granice posesji, chronią przed nieproszonymi gośćmi, zapewniają prywatność. Ogrodzenia i bramy wjazdowe powinny także pasować stylem i kolorystyką do bryły domu oraz być trwałe.

Projekt z wnętrzem

Jak czytać projekt
Alfabetyczne zestawienie projektów i pracowni
Prezentacje projektów