Katalog Małych Domów nr 1/2021

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

NOWOŚCI

TECHNOLOGIE
Na nowych warunkach
Wraz z 2021 rokiem powitaliśmy nowe wymogi techniczne dotyczące izolacyjności cieplnej budynków. Oznacza to, że rewolucja, która rozpoczęła się w 2014 roku znalazła swój szczęśliwy finał. Czy to coś zmienia dla architektów, inwestorów i wykonawców? Paradoksalnie i tak, i nie.

STOLARKA
Dobre okna dla każdego
Okna kupuje się zwykle raz na kilkadziesiąt lat. Wiele od nich wymagamy. Muszą być ciepłe, praktyczne i eleganckie. Wybór jest ogromny. Kupując stolarkę trzeba zwrócić uwagę na cztery rzeczy.

MATERIAŁY
Piękny i trwały na lata
O żywotności pokrycia dachowego decyduje wiele czynników. Kluczowe w tej kwestii są jego materiał, trwałość i odporność na niekorzystne warunki pogodowe. By dach cieszył oczy przez długie lata i służył wielu pokoleniom, warto zadbać także o odpowiednią termoizolację i wentylację więźby oraz poszycia.

TECHNOLOGIE
W kręgu domowego ciepła
Budowa małego domu jest bardziej kwestią wyboru niż zdroworozsądkowym kompromisem. Taka inwestycja jest znacznie szybsza i tańsza. Mały budynek łatwiej wpasowuje się w otoczenie, a zaprojektowany w sposób przemyślany, m.in. w kwestii ogrzewania, zaspakaja wszystkie potrzeby i nie zmusza do nadmiernych wyrzeczeń.

INSPIRACJE
Drzwi wejściowe – jak wybrać?
Estetyka, funkcjonalność i bezpieczeństwo. To trzy główne parametry, jakie należy wziąć pod uwagę wybierając drzwi zewnętrzne do domu. Nie wystarczy, że zachwycą domowników i gości. Powinny być też wygodne w obsłudze i skutecznie powstrzymać intruza przed ich sforsowaniem.

PROJEKT Z REKOMENDACJĄ
Nowoczesne podejście
HomeKONCEPT 66 A G2 to projekt domu z efektem „wow”. Mocna bryła, dodające jej niesamowitej lekkości białe belkowanie, ogromne przeszklenie, elewacja z kamienia, wysoki salon. W tym projekcie wszystko współgra ze sobą i stanowi spójną całość.

PROJEKTY Z WNĘTRZAMI

Alfabetyczne zestawienie projektów i pracowni

Prezentacje projektów