Najciekawsze Projekty nr 1/2023

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

NOWOŚCI 6

IZOLACJE
Izolacja bez błędów 14
Zapowiadane zmiany na ynku paliw i urządzeń grzewczych pociągnęły za sobą prawdziwą lawinę prac termoizolacyjnych. Uznani wykonawcy mają kalendarze wypełnione na kilka lat do przodu. Rosnąca świadomość znaczenia izolacyjności termicznej dla budownictwa mieszkaniowego cieszy. Jest również ciemna strona tego zjawiska.

DACHY
Pokrycia EKO dla każdego 24
Większa proekologiczna świadomość społeczeństwa sprawiła, że zwróciliśmy się w kierunku produktów naturalnych, niewywierających na planetę szkodliwego wpływu. Także branża dekarska odnotowała wzrost zainteresowania pokryciami, które znane były już naszym przodkom. Czym jest i jak wygląda ekologiczny dach?

DOM SMART
Przyszłość jest dziś 34
Dom inteligentny to żadna nowość. Z zalet automatyki budynkowej w USA korzystano już w latach 70. XX wieku, a w latach 90. terminu smart home używała firma Microsoft. W jakie systemy był wyposażony pierwszy prywatny smart home i jaka przyszłość czeka inteligentne budownictwo?

NOWOCZESNA STOLARKA
Stolarka na miarę XXI wieku 44
Nie ulega wątpliwości, że jesteśmy świadkami rewolucji, jaka zachodzi w branży stolarki. Choć być może nie zawsze ją dostrzegamy! Każdy z nas może mieszkać jak James Bond: otwierać okna i bramy smartfonem czy odciskiem palca oraz mieć szklane ściany.

OGRZEWANIE
Moda na ciepło 56
Co ma wspólnego haute couture i rynek urządzeń grzewczych? Kierują się trendami! I o ile modę odzieżową kształtują przesłanki sezonowe, o tyle rynek urządzeń grzewczych zależy od niezmiennych reguł ekonomii i stopnia rozwoju technologii. Jakie będą wybory inwestorów w najbliższych latach? Zapraszamy do lektury.

INSPIRACJE
Światło w ogrodzie 66
Jesień, zima, wiosna, lato… Każda pora roku jest dobra, by ujrzeć ogród w innym świetle. Jak mogą wyglądać taras, ścieżki czy patio po zachodzie słońca? Oto pomysły.

Projekt z rekomendacją
Zamieszkaj w Narcyzie 72

Jak czytać projekt 74
Alfabetyczne zestawienie projektów i pracowni 75
Prezentacje projektów 78