Najciekawsze Projekty nr 2/2023

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

NOWOŚCI

PROJEKT I REALIZACJA
Dla pokoleń
To było wyjątkowe zlecenie. Architekci mieli przekształcić ponad 90­letnią posiadłość w komfortowy dom dla rodziny z dziećmi oraz babci. Jak udało im się pogodzić potrzeby kilku pokoleń? Sprawdźcie sami.

MATERIAŁY
Dachy jak z marzeń – 12 pomysłów
Pomysłów na oryginalne wykończenie dachu jest tyle, ilu inwestorów. Niektórzy kolor pokrycia dobierają do odcienia fasady budynku czy elementów stolarki albo zlecają jego ułożenie w misterny wzór – wyróżnik całego domu. Jeszcze inni dachówkę traktują jak przedłużenie elewacji albo czynią z niej zieloną przestrzeń do rekreacji.

CIEPŁY DOM
Magiczne słowo: termoizolacja
Termomodernizacja to pojęcie, które zrobiło w ostatnich latach ogromną karierę. Czy na pewno dobrze rozumiemy co oznacza? Oto, co zrobić, by osiągnąć optymalny efekt, zaoszczędzić pieniądze i nie dać się zaskoczyć zmianami na rynku grzewczym w najbliższej oraz dalszej przyszłości.

OKNA, DRZWI, BRAMY GARAŻOWE
ABC stolarki otworowej
Nauka alfabetu inicjuje początek edukacji każdego z nas. Na naukę nigdy nie jest zbyt późno, zwłaszcza jeżeli chodzi o stolarkę otworową. Zapraszamy do nauki z nami!

INSPIRACJE
Kurtyna w dół
Naturalne światło i widoczna za oknem przyroda pozytywnie wpływają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Czasami jednak chcemy się skryć zarówno przed słońcem, jak i ciekawskim wzrokiem przechodniów. Jak to zrobić? Wybierając odpowiednie osłony okienne.

OTOCZENIE DOMU
Elegancka posesja – krok po kroku
To mit, że trzeba mieć dużo pieniędzy, aby posesja była elegancka. Ważniejsze są m.in. dobór materiałów, kolorystyki czy oświetlenia. Na co zwrócić uwagę? Oto krótki poradnik krok po kroku.

Projekty z wnętrzami
Alfabetyczne zestawienie projektów i pracowni
Jak czytać projekt
Prezentacje projektów