Świat Rezydencji nr 11-12/2022

PRZECZYTASZ NUMERZE:

Z rekomendacją
Święta to czas oczekiwania – na śnieg, pierwszą gwiazdkę, prezenty…
Dobre pomysły
Szukając niepowtarzalnych przedmiotów do wnętrza, warto mieć oczy szeroko otwarte.
Godne polecenia

WIELKIE GALERIE
Narodowa Galeria Sztuki w Waszyngtonie
W sercu stolicy USA rozciąga się niezwykły zespół parków i pomników upamiętniających najważniejsze postacie amerykańskiej historii, a także budynków rządowych i użyteczności publicznej. Jego część pomiędzy gmachem Kapitolu a obeliskiem Waszyngtona nosi nazwę National Mall. I właśnie tu, przy Constitution Avenue, znajduje się jedno z największych i najmłodszych muzeów świata.

POROZMAWIAJMY O SZTUCE
Fala designerskiej nostalgii narasta!
Jeszcze dekadę temu zastanawialiśmy się, czy powrót mody na design z okresu PRL to chwilowa aberracja rynku sztuki, czy też trwały trend. Dziś bez wątpienia można powiedzieć, że to dynamicznie
rozwijająca się dziedzina kolekcjonowania i inwestowania.

Czytelnia

SPOTKANIA
Jestem szczęśliwy, ale niezadowolony
W inspirującej rozmowie z Fryderykiem Karzełkiem, Anna Lewczuk szuka odpowiedzi na pytanie, jak zmienić życie w arcydzieło.

PROJEKT Z REKOMENDACJĄ
Galeria osobistości
To mieszkanie kolekcjonerów sztuki. Jak na haussmanowską kamienicę przystało, sztuka użytkowa gościła tu od zawsze. W apartamencie można podziwiać
perły z prywatnej kolekcji właścicieli oraz współczesne meble światowych marek i uznanych artystów.

WZORNICTWO
Biżuteryjny sznyt
Dlaczego kochamy biżuterię? Bo nas wyróżnia, czujemy się bardziej luksusowo i atrakcyjnie. Tak samo jest z kuchniami. Trend jak u jubilera robi furorę.

W DUŻYM FORMACIE
Podlaski brylant z włoskim szlifem
Wiekowa kamienica na Podlasiu skrywa prawdziwy brylant. To apartament inspirowany pałacowymi wnętrzami Willi Borghese w Rzymie.

13 POMYSŁÓW NA PRZECHOWYWANIE
Szlachetne trunki
Szlachetne trunki często trzymamy pod kluczem. Cenne zbiory mogą być też ozdobą wnętrza. Sprawdźcie, jak je efektownie wyeksponować.

SPOSÓB NA ŚWIĘTA
Coraz bliżej święta
Święta Bożego Narodzenia trwają krótko. Chętnie celebrujemy poprzedzające je tygodnie, aby przedłużyć radosny czas oczekiwania. Świąteczną atmosferę możesz zacząć budować już teraz.

ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE
Kto przynosi prezenty zimą?
Poczciwy starzec z białą brodą przynoszący zimą prezenty pojawia się w tradycjach wielu krajów. Nie zawsze jednak utożsamiany jest z Mikołajem z Miry – świętym, który zasłynął w historii kościoła jako ten, który obdarowywał ubogich.

WYSZUKIWARKA
Podarunek od serca
Czym obdarować najbliższych? Najlepiej tym, o czym marzą.

MODNE ROZWIĄZANIA
Jak z bajki
Święta to wyjątkowy czas sprzyjający powrotom do dziecięcych fantazji. Bajkową aurę możemy wprowadzić także do wnętrz naszych łazienek.

Z WIZYTĄ
W nurcie fusion
Apartament w Bielsku‑Białej jest jak danie kuchni fusion – łączy światowy design z propozycjami lokalnych firm. W efekcie otrzymujemy swobodną interpretację tradycyjnego przepisu na wygodne, luksusowe wnętrze.

OD PROJEKTU DO REALIZACJI
Białe szczyty w Mill Hill
Spacerując po Mill Hill w północnym Londynie można natknąć się na charakterystyczny dom z trzema szczytami, który architekturą nawiązuje do topografii okolicznych terenów. Mieszkająca tu rodzina docenia spokój okolicy, ale też pełne wrażeń spotkania w gronie przyjaciół.

OGRODY ŚWIATA
Księgi ogrodu
Po ścieżkach tego ogrodu uwielbiała spacerować Elsie Bambridge, córka autora bestsellerowej powieści „Księga dżungli”. Cieszyła się posiadłością Wimpole Estate przez kilkadziesiąt lat.

ARCHICUDA
Świątynia dźwięków
Poszukujący bliskiego kontaktu z przyrodą i sztuką mieszkańcy Chengde we wschodnich Chinach, mogą udać się do niezwykłej sali koncertowej przypominającej prehistoryczny głaz zrzucony na dno doliny.

SMAKI ŚWIATA
Koszerność – menu życia
Słowo „koszerne” określa opisany w prawie żydowskim zbiór pokarmów oraz zasad dotyczących ich produkcji, łączenia i spożywania. Jak się jednak okazuje, koszerny może być nie tylko hamburger w przydrożnym barze, ale także lek, ubiór, smartfon i internet.

LABORATORIUM DOBREJ MARKI
Badamy trendy
Po wakacyjnej przerwie wypoczęci i gotowi do pracy wróciliśmy do naszego Laboratorium Dobrej Marki, by badać i analizować jesienne trendy.
Polecamy
Szukasz pomysłu na prezent lub aranżację wnętrza? Może znajdziesz go wśród naszych rekomendacji?