WNĘTRZA inspiracje nr 2/2022

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

INSPIRACJE
Trendy
Inspiracje do urządzania wymarzonego lokum chętnie czerpiemy z natury albo wnętrz pofabrycznych. Jaki jest Twój ulubiony styl?
Rodzinna przystań
Joanna i Piotr – para lekarzy weterynarii, marzyła o spokojnej przystani dla siebie, dwójki dzieci i kotki Belli. Przytulne,
eklektyczne wnętrza domu w Lubawie, zaprojektowane przez Weronikę Steffen‑Lotarską, stały się idealną odpowiedzią na ich potrzeby.
Styl i konsekwencja
Klient Natalii Jargiełło – inżynier pracujący w Norwegii – ma już swój polski azyl na przedmieściach Gdańska. Po latach
zapragnął jednak powrotu do miasta. Kupił niewielki, przytulny apartament, skąd wsłuchuje się w tętniącą życiem atmosferę nadmorskiej aglomeracji.
Podszyty szczęściem
Maria Rosa House to azyl Leny w miejskiej dżungli. Po przekroczeniu progu na właścicielkę czekają spokój i cisza. Wnętrza w odcieniach bieli, brązu, szarości i zieleni pozwalają odetchnąć od zgiełku metropolii. Klimat domowego ogniska budują naturalne materiały oraz wszechobecne rośliny.

CZYSTY I INTELIGENTNY DOM
Inteligentnie i bez remontu
Z inteligentnych sprzętów możemy zacząć korzystać w każdej chwili, bez kucia ścian i remontów. Do ich obsługi posłużą pilot,
sterownik ścienny lub urządzenie mobilne.
Dlaczego warto mieć oczyszczacz powietrza? 10 powodów
Nawet jeśli jesteś maniakiem czystości, codziennie sprzątasz i odkurzasz mieszkanie, w powietrzu, którym oddychasz unoszą się drobinki kurzu, sierść zwierząt, pyłki drzew i traw. To nie do uniknięcia.
Mocne wejście
Wybór drzwi do mieszkania w bloku powinien być dobrze przemyślany. Jaki styl wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę? O czym trzeba wiedzieć przed zakupem? Przygotowaliśmy krótki przegląd i kilka rad, które pomogą przy podjęciu decyzji.

SALON
Obudowy kominków – 12 pomysłów
Miło jest grzać się przy kominku, gdy za oknami chłód, deszcz i śnieg. Jakimi materiałami wykończyć jego obudowę? Zobaczcie pomysły w różnych stylach.

KUCHNIA
(Nie)duży problem
Twoja kuchnia jest długa i wąska? A może na niewielkiej przestrzeni marzy Ci się wyspa? Aranżacja małej i nieustawnej kuchni to dla doświadczonego architekta żaden problem! Nasi eksperci pomogą Wam uporać się z najczęstszymi dylematami.

ŁAZIENKA
Taka jak Ty
Chciałabyś poczuć się jak gwiazda Złotej Ery Hollywood? A może chcesz dodać swojemu życiu kolorów? Łazienka, mała czy duża, ma być Twoim azylem. Urządź ją, tak jak lubisz!
Łazienka na poddaszu – w 5 krokach
Skosy dachowe nadają łazienkom na poddaszach wyjątkowy styl. Takie pomieszczenia są przytulne, stworzone do wypoczynku, np. w wannie. Jednak malownicze skosy mogą też utrudniać korzystanie z łazienki. Jak urządzić wygodną łazienkę na poddaszu?
Pranie bez wody? To możliwe!
Czy wiecie, że dylemat „prać czy wietrzyć” jest znany od wieków? Tkaniny ubrudzone oraz zaplamione dawniej prano w wodzie. Te zaś, które miały tylko niemiły zapach, raczej wietrzono w słoneczny dzień. Powody były dwa: oszczędność wody i środków piorących, a także obawa przed uszkodzeniem delikatnych tkanin, np. wyszywanych złotymi nićmi czy zdobionych klejnotami. Te same dylematy mamy obecnie.

SYPIALNIA
Sypialnia – 12 pomysłów na wygodny zagłówek
Zagłówek przy łóżku w sypialni nie jest elementem obowiązkowym. Warto jednak go mieć – dla dekoracji i własnej wygody. Możliwości aranżacji jest całkiem sporo, ale wybraliśmy najciekawsze propozycje producentów i pomysły architektów.
Na zakupy
Urządzanie domu, jego upiększanie i szukanie pomysłów, by był jeszcze wygodniejszy to sama przyjemność. Specjalnie dla Was wybieramy godne polecenia produkty i rozwiązania.