WNĘTRZA inspiracje nr 2/2023

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

INSPIRACJE
Trendy
Nawet gdy wydaje się, że wszystko się poplątało, dobry design powinien zachwycać i podążać za funkcją.

GOTOWY PROJEKT
Klubowy industrializm
Na początku nie było wiadomo kto zostanie stałym lokatorem mieszkania w Krakowie. Jednak architektki Mango Investments od pierwszej wizyty wyobrażały sobie wnętrze, w którym czas spędza elegancki mężczyzna.

Chwila zapomnienia
Pracownia mJOY przygotowała wnętrza apartamentu nad Bałtykiem pod klucz. Właściciele mogą tu w samotności lub wspólnie z dziećmi i wnukami ładować baterie podczas weekendów, urlopów i wakacji.

Razem i osobno
Mimo stylistycznych różnic, w apartamencie stworzonym przez Studio Kreatura wszystko pasuje do siebie jak ulał. Podobnie jak w zamieszkującej go rodzinie, tworzonej przez różne, lecz dopełniające się osobowości.

TO JEST MODNE
Odważ się na swój styl
Romantyczne retro, surowy styl industrialny, a może nowoczesny minimalizm? Bogata oferta stolarki otworowej pozwala podkreślić swój indywidualizm już od progu.

Efekty specjalne
Powiększają i rozjaśniają wnętrza. Sprytnie poprawiają proporcje, powielają lub oszukują przestrzeń. Lustra sprawiają, że wokół nas dzieje się magia.

Jak eksponować sztukę?
Jak prezentować prace artystów w prywatnych wnętrzach? Czy sztuka może zagościć w każdym pomieszczeniu? Zobaczcie, co na ten temat sądzą eksperci.

KUCHNIA I JADALNIA
Inna niż wszystkie
Należysz do tych, którzy posiłków nie spożywają, lecz je celebrują? Podkreśl to urządzając jadalnię, która się wyróżnia. W dobrym towarzystwie i przy wyjątkowej oprawie dania smakują lepiej!

Bez względu na wiek
Z okazji przejścia na emeryturę, warto wziąć pod uwagę dopasowanie kuchni do wieku. Dzięki temu gotowanie czy mycie naczyń będzie wygodniejsze. Co radzą eksperci?

ŁAZIENKA
Nieustawna łazienka? To nie problem!
Uważasz, że twoja łazienka jest ciasna, nieustawna, ciemna i ma krzywe ściany? Tych problemów można uniknąć. Trzeba tylko wiedzieć jak.

DOMOWE BIURO
Gabinet czy kącik do pracy?
Urządzając gabinet albo kącik do pracy w salonie lub sypialni, trzeba zadbać o wygodę, ergonomię i porządek. Poznajcie 14 pomysłów na aranżację domowego biura.

POKÓJ DZIECKA
Ich świat
Wraz z własnym pokojem dziecko otrzymuje pierwszą osobistą przestrzeń, prywatność, autonomię. To miejsce, w którym rodzą się marzenia, rozwija kreatywność, a często także kształtuje przyszłość.

Dlaczego odkurzacz bezprzewodowy?
Do walki z kurzem, sierścią zwierząt, okruchami itp. coraz częściej ruszamy uzbrojeni w odkurzacz bezprzewodowy. Dlaczego warto mieć pod ręką takiego pomocnika?

Na zakupy
Produkty i rozwiązania godne polecenia – sprawdź, co nowego oferują producenci.

Ciekawy pomysł
Podwójna radość
Zdarzyło ci się dostać pięknie zapakowany upominek, a po chwili pomyśleć: aż żal rozpakować i psuć efekt? Już nie trzeba niszczyć opakowania, bo prezent można owinąć w… prezent!