Paleta kojarząca się z luksusem to subtelne, eleganckie odcienie, albo wręcz przeciwnie – nasycone kolory, wręcz zdecydowane, czarne tonacje. Ich elegancję podkreśla zwykle satynowa lub matowa tekstura, nadająca powierzchniom lekki poblask lub tajemniczą głębię. To właśnie takie wykończenia królują dziś we wnętrzach. Chcemy je mieć również w kuchniach, szczególnie tych otwartych na salon.

Czarne AGD w eleganckiej kuchni

W zabudowach meblowych dominują odcienie szarości wpadające w antracyt, a nawet głęboką czerń. Ciemne, matowe meble kuchenne miały kiedyś opinię trudnych w utrzymaniu czystości. Na szczęście nowoczesne laminaty, imitujące lakier lub fornir, mają innowacyjne powierzchnie, na których nie zostają nawet odciski palców.

Kluczem do elegancji jest konsekwencja, dlatego w zabudowie kuchennej powinny znaleźć się równie stylowe, zaprojektowane ze smakiem urządzenia. Prawdziwym hitem jest czarne AGD do zabudowy! W modnej czerni dostaniemy też płytę indukcyjną, okap, a także zlewozmywak i baterię kuchenną. Ich jednolity, piękny i głęboki kolor stanie się dla kuchni eleganckim tłem i estetyczną klamrą.

Czytaj też: Czarne AGD – to jest modne!

Urządzenia AGD jak gadżety

W nowoczesnej kuchni pojawia się również coraz więcej wyspecjalizowanych urządzeń do zabudowy, takich jak ekspres czy chłodziarka do wina. Teraz dołączyły do nich praktyczne szuflady AGD. W modelu przeznaczonym pod ekspres znajdziemy organizer z drewna dębowego z zagłębieniami na akcesoria do serwowania kawy i herbaty. Dzięki pojemnikom na ziarna i liście zachowamy na dłużej świeżość ulubionych gatunków lub mieszanek. Dołączony zestaw do latte art ucieszy kreatywnych użytkowników, którzy uwielbiają bawić się tworzeniem wzorów na powierzchni kawy.

W szufladzie przeznaczonej pod winiarkę, dębowy organizer stanowi oprawę dla otwieraczy do butelek, korkociągów i korków np. do szampana. Każdy z nich ma swoje miejsce w specjalnie ukształtowanych wyżłobieniach.

W kuchni nie może zabraknąć również miejsca dla piekarnika z czarnym szkłem i detalami wykończonymi w czarnym macie. Najlepiej wybrać model z funkcjami parowymi i programami automatycznymi, by bez trudu przyrządzić zdrowe, dietetyczne dania.

Całkowicie czarne AGD i inne urządzenia kuchenne to nie tylko gwarancja wysmakowanego stylu aranżacji, ale również bezpieczny wybór. Pasują praktycznie wszędzie, pięknie się prezentują, a ich harmonijna estetyka nigdy się nie znudzi.

Więcej informacji Rodzina Mythos | Franke Home Solutions