Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby życie rodzinno‑towarzyskie przenieść na zewnątrz. Na tarasie wypada mieć sofę nie mniej elegancką niż w salonie. Do tego stolik kawowy, stół, fotele, krzesła, leżankę, leżak i… jeszcze jedną sofę. Nowe katalogi są pełne luksusowych mebli ogrodowych w wersji modułowej. Co to oznacza? Każdy mebel można łączyć i zestawiać z innymi. Sofa z mebla do siedzenia po chwili zamieni się w leżankę do poobiedniej drzemki, a podnóżek – w stolik kawowy.
Drewno i aluminium – po te materiały chętnie sięgają kreatorzy designerskich kolekcji. Jednak największy zachwyt wzbudzają tapicerki. To nie tylko piękne wzory tkanin, krój i precyzyjne przeszycia. Tapicerka outdoor jest miła w dotyku i odporna na każdą pogodę. Nie trzeba chować codziennie poduszek i martwić się, że zostaną na nich plamy po przekąskach. Można siadać w mokrych kostiumach, od razu po wyjściu z basenu, wylać kawę, upuścić ciastko z kremem… Meble ogrodowe i tak zawsze pozostają eleganckie.

fot. DIABLAOUTDOOR.COM

Po pływaniu w basenie miło jest paść w objęcia pufy Sail. To projekt Hectora Serrano dla marki Diabla. Są wersje dla dorosłych i dzieci.

Meble ogrodowe - sofa Garde Limited Abode
fot. LIMITEDABODE.CO.UK

Czas na drzemkę! Sofa Garden Limited Abode jest do tego idealna. Inne zalety: lekka, zachwyca oko, ze schowkami w poręczach. Wykonana jest z tworzywa.

Meble ogrodowe premium - kolekcja Bazardo Furniture
fot. BAZARDOFURNITURE.COM

Na rynku zadebiutowała nowa marka premium mebli ogrodowych Bazardo Furniture. Jedna z jej kolekcji Linea ma charakter modułowy, co daje możliwość tworzenia wielu aranżacji i dopasowania ich do indywidualnych potrzeb. Meble są wykonane z drewna iroko. Tapicerka to hydrofobowe tkaniny marek Sunbrella i Mariaflora.

Meble ogrodowe InOut - projekt Paoli Navone dla marki Gervasoni
fot. MOOD‑DESIGN.PL

Wysokie oparcia, miękkie poduszki, przytulne w dotyku plecionki – meble ogrodowe InOut są stworzone do kameralnych spotkań. To projekt Paoli Navone dla marki Gervasoni.

Meble ogrodowe Flex Manutti
fot. GOMODERN.CO.UK/MANUTTI

Drewno teakowe i aluminium to przepis na wieloletnią trwałość mebli ogrodowych Flex Manutti. W kolekcji są m.in. sofy pływające (bez oparć), które mogą – w zależności od aktualnych potrzeb – być leżankami, stolikami, podnóżkami.

fot. MILOOHOME.PL

W oczekiwaniu nie tylko na rejs miło się pobujać w fotelu Cocoon De Luxe z Miloo Home. Wykonany jest z ekorattanu. Dodatkowe poduszki? Życzenie będzie spełnione.

fot. HYDROPONIKA.PL

Kolekcja mebli i donic Faz to projekt Ramona Esteve dla Vondom. Są jak geometryczne klocki, które można dowolnie łączyć, przestawiać, uzupełniać roślinami. Za każdym razem zestaw jest skrojony na miarę.

Meble ogrodowe: zestaw Concreto od Ethimo (proj. Luca Nichetto)
fot. ETHIMO.COM

Podwieczorek, lektura, pogawędki przy kawie i drinkach – w takich rolach zestaw mebli Concreto od Ethimo (proj. Luca Nichetto) sprawdza się znakomicie.

fot. KRATKI.COM

Chłodne wieczory już nie popsują relaksu na tarasie. Ogrzewacz gazowy UMBRELLA z Kratki.pl nie tylko podwyższa temperaturę, ale jest też rodzajem efektownej lampy.

Meble ogrodowe: kolekcja outdoor Florida
fot. MINOTTI.COM

Coś dla miłośników wyszukanego designu z nutą klasyki: kolekcja outdoor Florida. To projekt Rodolfo Dordoni dla marki Minotti. Meble są wykonane z drewna iroko, kamienia i metalu. Tapicerka jest odporna na każdą pogodę – od deszczu po słońce.

Luksusowe meble do ogrodu: kolekcja Canopo włoskiej marki Samuele Mazza
fot. HEBAN.PL

O luksusie wie wszystko włoska marka Samuele Mazza. Inspirowana stylem ludwikowskim kolekcja mebli ogrodowych Canopo to kwintesencja klasycznej elegancji i nowoczesnej funkcjonalności.

fot. BEBITALIA.COM

Sofy Ribes z B&B Italia mogą być ustawione solo albo w duecie. Ich tapicerka – oczywiście odporna na warunki outdoor – jest inspirowana tradycyjnymi tkaninami z Ameryki Południowej. Kolekcję zaprojektował Antonio Citterio.

Meble do ogrodu z drewna teakowego
fot. GANDIABLASCO.COM

Z teakowego drewna: meble DNA z Gandia Blasco. To luksus ujęty w proste, ascetyczne kształty ze szczyptą śródziemnomorskiej fantazji.

Ogród z basenem w centrum miasta – zobacz piękny projekt z Toronto

fot. DEKORIA.PL

Kawa z przyjaciółką? Herbata z córką? Zestaw mebli ogrodowych Rosane z Dekoria można łatwo przenosić w najdalsze krańce ogrodu. Albo wystawić na balkon czy taras. Meble są z metalu, składane. Wzrok przyciągają ażurowe dekoracje.

fot. REDWOODSTONE.COM

Kamienne ławki – jak sprzed wieków – pasują np. do ogrodów w stylu angielskim. Modele z Redwood Stone są znakomite do kreacji romantycznych zakątków w ogrodzie. Można je zestawiać m.in. z kamiennymi donicami czy wazami. Redwood StoneFollyGarden