Meble i inne modułowe elementy wyposażenia domu to gratka dla indywidualistów i designerów amatorów. Pobudzają kreatywność i dają możliwość dopasowania do potrzeb oraz wymagań pomieszczenia. Zobaczcie, jakie modułowe propozycje mają znane światowe marki.

Elastyczna, dźwiękochłonna lampa Flexia nawiązuje kształtem do japońskiej sztuki origami. Dźwiękochłonna część została opracowana przy użyciu włókien pochodzących z recyklingu: zewnętrzna tkanina pochodzi w 100% z butelek PET, podczas gdy wewnętrzny panel jest uzyskiwany z materiałów odpadowych. Projektant: Mario Cucinelli

System ławek i stolików Biscuit zaprojektowany przez japońskiego projektanta Kazuko Okamoto. Zdobywca nagrody w konkursie Archiproducts Design Awards 2022. Biscuit składa się z siedzisk i stolików, które można konfigurować w różnych rozwiązaniach, zaprojektowanych z myślą o osobach poszukujących tymczasowego stanowiska pracy. Ze względu na swoje przeznaczenie może być wyposażona w urządzenia do ładowania telefonów komórkowych, tabletów i komputerów.

Zobacz też: Komoda pod telewizor, do przedpokoju i sypialni? Najciekawsze propozycje

Stolik kawowy Alpha został zaprojektowany przez Martinelli Venezia. Prosty kształt sprawia, że jest modułowy: łącząc go z innymi identycznymi elementami, przesuwanymi lub obracanymi, można uzyskać wiele konfiguracji. Naturalna skóra miedziana obrobiona techniką DeErosion tworzy ukośny wzór w paski, który podkreśla geometryczny kształt i efekt graficzny.

Modułowe wyposażenie wnętrz. Outdoorowa sofa Palchetto marki Kristalia
kristalia.it

Outdoorowa sofa Palchetto projektu Sama Hechta i Kim Colin to system modułowy, składający się z jednego lub więcej elementów tapicerowanych, które mogą być używane samodzielnie lub łączone w celu stworzenia różnych konfiguracji. Poszczególne moduły są wyposażone w system szybkiego łączenia i zwalniania, co pozwala w prosty sposób układać je według potrzeb.

Czytaj także: Żyrandol jak biżuteria – inspiracje od designerów