Buduj Energooszczędnie nr 2/2022

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

NOWOŚCI

TERMOIZOLACJA
Właściwa metoda na ciepło
Rewolucja na rynku paliw powoduje, że coraz więcej z nas planuje inwestycje związane z termomodernizacją. Większość rozumie ją jako zakup nowego, bardziej efektywnego źródła ciepła, jednak to podejście niewłaściwe. Nawet najbardziej sprawne urządzenie grzewcze nie przyniesie spodziewanych oszczędności, jeżeli jego instalacja nie zostanie poprzedzona gruntownym i dokładnie przemyślanym ociepleniem budynku.

PROJEKT I REALIZACJA
Dom z perspektywą
Położony nad jeziorem w Wielkopolsce dom czerpie z natury pełnymi garściami. Jego właściciele, korzystając z odnawialnych źródeł energii, dbają o swoje finanse i przyszłość planety.

OGRZEWANIE
Walka o niższe rachunki
Kiedy zmieniające się z dnia na dzień ceny energii przyprawiają o szybsze bicie serca, należy szczególnie pilnie szukać sojuszników w walce o oszczędności. Prezentujemy najwierniejszych aliantów – technologie, które mogą przyczynić się do obniżenia kosztów eksploatacji domu.

STOLARKA
Aby zawsze oszczędzać
Dzięki nowoczesnej stolarce, oszczędzać można pieniądze oraz czas. Inwestycja w dobrej klasy okna, drzwi i bramę zawsze się zwraca. Zyskuje się również komfort oraz bezpieczeństwo na co dzień.

CIEPŁY DOM
Energooszczędny dach – krok po kroku
Trudna sytuacja na rynku energetycznym i szybujące w górę rachunki za prąd zmieniły nawyki ludzi na całym świecie. Energooszczędność przestała być tylko modna – stała się niezbędna. W oszczędzaniu może nam pomóc odpowiednio skonstruowany i zaizolowany dach.

INSPIRAJE
Tańsze ogrzewanie domu i wody – 16 sposobów
Wybór systemu ogrzewania pomieszczeń i wody nigdy nie był łatwy. Obecnie doszły podwyżki cen za gaz, węgiel, drewno, pellet, olej opałowy, prąd. Oszczędzanie jest konieczne. Jak to zrobić? Warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania!

Jak czytać projekt
Alfabetyczne zestawienie projektów i pracowni
Prezentacje projektów