Buduj Energooszczędnie nr 2/2023

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

NOWOŚCI

TERMOIZOLACJA
Vademecum inwestora
Trudno zaprzeczyć, że prace termoizolacyjne to jeden z najważniejszych etapów inwestycyjnych. Od poprawności realizacji zależy nie tylko wygoda eksploatacji budynku, ale też przyszłe koszty jego utrzymania. Podstawowa wiedza na ten temat pozwoli uniknąć kosztowanych i niebezpiecznych błędów.

PROJEKT I REALIZACJA
Mariaż domu i stodoły
Z połączenia starego domu i stodoły powstało nowoczesne lokum na miarę XXI wieku. Z obu starych budynków pozostawiono maksymalnie dużo oryginalnych elementów.

INSPIRACJE
Posesja elegancka lecz tania w eksploatacji – 14 pomysłów
Nie wystarczy wybudować dom. Trzeba go jeszcze utrzymać. Rachunki oraz nadmiar prac na posesji nie muszą przytłaczać. Wystarczy lepiej wykorzystać to co się ma i nieco zmienić przyzwyczajenia.

OKNA, DRZWI, BRAMY
Stolarka (okna, drzwi, bramy) – Ciepła i modna stolarka
Jakie okna, drzwi i bramy będą modne w 2024 roku? Eksperci potwierdzają, że obok energooszczędności, liczyć się będzie funkcjonalność, estetyka i bezpieczeństwo.

PORADNIK
Przytulnie pod dachem
Wnętrzom urządzonym na poddaszu nie można odmówić uroku. Mimo że to wymagająca pod względem projektowym przestrzeń, coraz więcej inwestorów decyduje się przeznaczyć je do zamieszkania. Wiele aspektów związanych z poddaszem użytkowym nadal budzi wątpliwości. W artykule odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

OGRZEWANIE
Ciepło z natury
Współczesne systemy grzewcze z definicji nie zużywają znacznych ilości kosztownych paliw. Istnieją jednak technologie, które nawet na ich tle wyróżniają się wyjątkową energooszczędnością. Energię czerpią ze źródeł darmowych i niewyczerpalnych!

PROJEKTY DOMÓW Z WIZUALIZACJAMI WNĘTRZ

ALFABETYCZNE ZESTAWIENIE PROJEKTÓW I PRACOWNI

PREZENTACJE PROJEKTÓW DOMÓW