Katalog Małych Domów nr 1/2023

PRZECZYTASZ NUMERZE:

NOWOŚCI

INSPIRACJE
Jaki mały dom – 12 ważnych pytań
Każdy z nas inaczej wyobraża sobie mały dom dla siebie i rodziny. Dla jednych musi być koniecznie parterowy, dla innych – z piętrem. Mamy różne zdania na temat metrażu, termoizolacji, ogrzewania, kształtu dachu… Oto najczęstsze pytania, jaki powinien być mały dom.

TERMOIZOLACJA
Zatrzymać ciepło
Wykonanie izolacji termicznej nie jest zadaniem specjalnie trudnym, jednak wymaga drobiazgowego trzymania się kilku zasad. W trakcie prac izolacyjnych, zarówno na wykonawcę, jak i inwestora, czyha wiele pułapek.

DACHY
Bez kompromisów
Z korzyścią dla nas samych już dawno przestaliśmy postrzegać dach jedynie jako ozdobę. Dzisiaj stawiamy na solidne wykonanie, wysokiej jakości materiały, ekologię i energooszczędność. Nie oznacza to jednak, że dach nie może prezentować się atrakcyjnie.

STOLARKA
Kluczowe decyzje
Wybór okien, drzwi i bramy garażowej nie jest łatwy. Do małego domu – gdzie liczy się każdy centymetr – jeszcze trudniejszy. Odpowiednio dobrana stolarka otworowa może urozmaicać bryłę budynku i optycznie ją powiększać.

OGRZEWANIE
Ciepło, cieplej, chłodno!
Nawet zimą trudno zapomnieć, że upał potrafi być równie dokuczliwy jak chłód. A gdyby tak jedno i to samo urządzenie odpowiadało zarówno za ogrzewanie, jak i klimatyzację? To nie tylko technicznie możliwe, ale też proste.
Projekty z wnętrzami
Jak czytać projekty
Alfabetyczne zestawienie projektów i pracowni
Prezentacje projektów

Ciekawy pomysł
Własne warzywa i zioła