Katalog Małych Domów nr 2/2023

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

NOWOŚCI

TERMOIZOLACJA
Droga do niskich rachunków
Ceny paliw kopalnych się ustabilizowały. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że stabilizacja nastąpiła na wysokim poziomie. Jako konsumenci nie mamy wielkiego wpływu na ceny nośników energii, ale na poziom ich zużycia – tak. Najskuteczniejszym sposobem jest ograniczenie strat wytwarzanego ciepła. To zadanie termoizolacji.

OGRZEWANIE
Ciepło bez kotłowni
Małe domy są tańsze w utrzymaniu. Mniejszy metraż oznacza jednak konieczność zawierania kompromisów. W wielu przypadkach zredukowane zostają kotłownie. Można obyć się bez tego pomieszczenia!

PORADNIK DACHY
Świadome decyzje – 6 pytań o dach
Projektowanie dachu wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji. Wpływają one na jego wytrzymałość, funkcjonalność i estetykę. W dokonywaniu wyborów pomagają znajomość dostępnych opcji oraz świadomość ograniczeń, na przykład budżetowych.

STOLARKA
Wybierz raz, ale dobrze
Przy wyborze stolarki lepiej nie sprawdzać powiedzenia „do trzech razy sztuka”. Już za pierwszym razem trzeba wybrać dobrze. Przede wszystkim warto wiedzieć, co można mieć. I zainwestować w jakość oraz przyszłość.

INSPIRACJE
Buduj i oszczędzaj!
Profesjonalny projekt, wysokiej jakości materiały, fachowa ekipa budowlana – na tych aspektach, budując dom, nie warto oszczędzać. Dokonując trafnych wyborów, można jednak zachować dodatkowe złotówki w portfelu.
Projekty z wnętrzami

Jak czytać projekty

Alfabetyczne zestawienie projektów i pracowni

Prezentacje projektów

Domek na falach
W tym pływającym domu można mieszkać na stałe i podróżować do 50 km dziennie. Ma własną energię elektryczną i ogrzewanie kominkowe.