Świat Rezydencji nr 3-4/2022

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

Z rekomendacją
Spotkania prywatne i biznesowe, uprawa roślin, zadania domowe… Wiosną jest tyle do zrobienia! Wykonywanie codziennych obowiązków ułatwią obsługiwane zdalnie lub muśnięciem palca, technologie smart.
Dobre pomysły
Sezon grillowy uważamy za rozpoczęty. Przenośne sprzęty AGD i inspirowane podróżami książki kucharskie to niezawodny przepis na gotowanie w plenerze.
Godne polecenia

POROZMAWIAJMY O SZTUCE
Utracone 30 miliardów dolarów
Zwiedzając wielkie muzea sztuki dawnej i współczesnej poza Polską – w USA, Niemczech, Hiszpanii, a nawet w krajach azjatyckich – rzadko uświadamiamy sobie, że to przede wszystkim przekazane do domeny publicznej, w postaci darowizn i depozytów, kolekcje prywatne.

Czytelnia

GALERIE ŚWIATA
Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu…
Historyczne centrum Wiednia w 2001 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znakomitym miejscem do rozpoczęcia jego zwiedzania jest Plac Marii Teresy w samym środku dzielnicy muzeów. Z cokołu cesarzowa spogląda na swoją siedzibę Hofburg, i – niestety – nie widać, by dręczyły ją wyrzuty sumienia za pierwszy rozbiór Polski. Po bokach ma dwa bliźniacze, imponujące pałace w stylu włoskiego renesansu: po lewej Muzeum Historii Naturalnej, po prawej Muzeum Historii Sztuki.

PROJEKT Z REKOMENDACJĄ
Niezwykłe spotkanie
Jeśli jesteście ciekawi jak japońska filozofia wabi‑sabi odnalazła się na ukraińskich stepach, konieczne odwiedźcie z nami ten wyjątkowy trzypiętrowy dom. To, co stare i niedoskonałe spotyka się tu z nowymi, skrojonymi na miarę elementami. Wszystko dzieje się w otoczeniu drzew i szumu rzeki.

ARANŻACJE
Luksusowo i szykownie
Pokochaliśmy w kuchniach czerń oraz ciemne odcienie szarości, brązu, zieleni. Tak jest modnie, przytulnie, luksusowo. Okazuje się, że poczucie przestrzeni dają nie tylko jasne kolory i światło.

WZORNICTWO
Wybierz swój kolor roku
Fiolet jak z bajki, szarość z nutką szałwii, pastelowy błękit i brąz w odcieniu ulubionej czekolady. W takich barwach widzą w tym roku świat specjaliści z Instytutu Pantone i wiodący producenci farb. Który z nich zaprosisz do swoich wnętrz?

W DUŻYM FORMACIE
W leśnej otulinie
Szybkie tempo życia rodziny, która zamieszkała w gdyńskim domu, nie przeszkadza jego mieszkańcom znajdować czas na zacieśnianie rodzinnych więzi i… flirt ze światowym designem.

MODNE ROZWIĄZANIA
Piękno pod lupą
O statusie i wyrafinowanym guście kobiety z klasą lub dżentelmena świadczą niuanse: dyskretne kolczyki, jedwabna apaszka, połyskujący zza mankietu zegarek. Przenieśmy tę wskazówkę na grunt wnętrzarski i projektując łazienkę, zwróćmy uwagę na siłę detalu.

SPOSÓB NA ZDROWY DOM
Dbamy o równowagę
Proekologiczne technologie i urządzenia to inwestycja w przyszłość, z której korzystają domownicy i środowisko naturalne. Jak zapewnić zdrowy klimat w mieszkaniu?

Z WIZYTĄ
Ziołowy napar czy espresso?
Co może się wydarzyć, gdy będąca psycholożką inwestorka, zaprasza do współpracy architekta takiego jak Frédéric Crouzet?

OGRÓD INSPIRACJE
Koronkowa historia
Na przełomie zimy i wiosny nad ogromnymi trawnikami w Knightshayes najpierw unoszą się poranne mgły. Potem pojawiają się łany przebiśniegów, narcyzów, tulipanów. W końcu zakwitają magnolie i pigwowce.

PARTNER TEMATU
Woda w ogrodzie
Mamy tyle możliwości: basen, oczko wodne, fontanna, wodospad, poidełko dla ptaków… Woda to wspaniały element aranżacyjny ogrodów.

SMAKI ŚWIATA
Światowa mieszanka smaków
Współczesna kuchnia izraelska to mieszanka smaków z wielu stron świata, z przewagą potraw arabskich i tureckich. Jest prosta, smaczna, sycąca i lekka.

NOTATKI Z PODRÓŻY
Boskie balkony
Mogą mieć postać balkonów, altan, ganków, a nawet namiotów. Żydowskie kuczki, jeszcze w czasach powojennych, nadawały koloryt polskim miastom i miasteczkom. Dziś spotkać je można niezwykle rzadko.

LABORATORIUM DOBREJ MARKI
Białystok na start
Tegoroczny cykl spotkań z architektami zaczęliśmy od Białegostoku. Nowy rok niesie kolejne wyzwania i moc świeżych inspiracji, a Dobre Marki niezmiennie są z Wami i blisko Was.

NOWOŚCI