WNĘTRZA inspiracje nr 1/2023

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

INSPIRACJE
Trendy 10
Włącz pozytywne wibracje! Zadbaj o zdrowie, ciało i urodę, by z uśmiechem na twarzy dzielić się ze światem dobrą energią.

GOTOWY PROJEKT
Z hiszpańską nutą 18
Aby powstał rodzinny azyl, potrzebna była prawdziwa budowlana rewolucja. Przewodziła jej architektka wnętrz Monika Pniewska.
Czujesz miętę? 32
Lidia i Mateusz marzyli o mieszkaniu w nowoczesnym stylu boho z miętową nutą i szczyptą skandynawskiej estetyki. Z takiej mieszanki można uszyć gustowny patchwork, co umiejętnie zrobiła projektantka Renata Michałowicz z pracowni mJoy.
Praska historia 42
Dla znawców tkanin Praga to synonim szlachetnego wzornictwa tekstylnego. W czeskim apartamencie dyskretne, wysokiej jakości tkaniny budują przytulny, domowy klimat.

TO JEST MODNE
Trendy 2023 54
Recykling, biodegradacja, zdrowy styl życia to wiodące hasła targów Ambiente 2023 we Frankfurcie. Lansowane są pastelowe kolory oraz beż.
Czy warto mieć okna XXL – 10 ważnych pytań 62
Okna od podłogi do sufitu robią wrażenie. I są bardzo modne! Zapewniają mnóstwo naturalnego światła i piękne widoki. Pojawiają się jednak pytania, czy są także praktyczne.
Dziel i łącz, jak zapragniesz! 70
Dla wielu z nas dom to centrum życiowych aktywności. By w jednym miejscu wygodnie pracować, odpoczywać, dbać o rośliny, ćwiczyć, przyjmować gości i gotować, trzeba je mądrze zaplanować. Jak? Dzieląc przestrzeń na strefy.
Aranżacje roślinne, jakich nie znacie! 78
W złotej ramie, na lampie, wokół lustra… sposobów oprawy roślin może być tyle, co kolorów i kształtów ich kwiatów.

KUCHNIA
Zgodnie z planem – jak zaprojektować funkcjonalną kuchnię? 84
Kuchnia to, obok łazienki, jedno z pomieszczeń, które najtrudniej zaprojektować samodzielnie. Dlaczego? Często na niewielkiej powierzchni trzeba zmieścić wiele sprzętów i niezbędne instalacje.

ŁAZIENKA
Łazienka przyjazna dzieciom 90
Jak przystosować domową łazienkę do potrzeb maluchów? Jak sprawić, aby korzystanie z niej było bezpieczne i przyjemne dla wszystkich członków rodziny? Jakie rozwiązania i akcesoria pomogą najmłodszym w nauce samodzielności? Sprawdzonymi sposobami na rodzinną łazienkę podzielili się eksperci.
To jest proste! Łazienka 100

SYPIALNIA
Twój kącik piękności 102
Każda kobieta potrzebuje chwili dla siebie, by zatroszczyć się o urodę, zdrowie i samopoczucie. Spełnieniem marzeń byłby osobny pokój, ale odpowiednie miejsce można stworzyć również w holu, sypialni lub łazience.
To jest proste! Sypialnia 110
Wybierz kierunek 111
Wchodząc do sypialni możesz udać się do Krainy Morfeusza lub… obrać inny kierunek. Barwna Barcelona, oszczędne w wyrazie Tokio, a może pełny przepychu Nowy Jork? Decyzja należy do ciebie.
Na zakupy 118
Sprawdź, co nowego oferują producenci wyposażenia wnętrz.
Balkonowe roszady 120