PRZECZYTASZ W NUMERZE:
Z rekomendacją
Dobre pomysły
Godne polecenia
LABORATORIUM DOBREJ MARKI
Dobre Marki do wnętrz i ogrodów
Pierwsze tegoroczne Laboratorium Dobrej Marki zorganizowaliśmy w Warszawie, głównie z myślą o projektantach krajobrazu. Lutowa edycja w Białymstoku to chwilowy powrót do domu, bo za moment znów wyruszamy w Polskę z nowymi inspiracjami.
GALERIE ŚWIATA
LUWR – świątynia sztuki
Wśród wszystkich miejsc zasługujących na miano świątyni sztuki pierwszeństwo należy się z pewnością Luwrowi. W ciągu ośmiu wieków wyrósł on ze średniowiecznej fortecy poprzez królewską rezydencję, na największe i najliczniej odwiedzane muzeum świata.
POROZMAWIAJMY O SZTUCE
Sztuka zdrożeje dzięki sztucznej inteligencji
Od kilku miesięcy zaczepiają mnie znajomi, stawiając pytanie, czy moja branża właśnie się skończyła, podobnie jak cała sztuka i zawód artysty. Powodem tych pytań jest sztuczna inteligencja i coraz szerzej dostępne, niejednokrotnie darmowe, aplikacje do tworzenia obrazów – pisze Agnieszka Gniotek.
PROJEKT Z REKOMENDACJĄ
Tajemnice Los Angeles
Z tarasu rezydencji Bellgave gospodarze podziwiają panoramę słynnych Hollywood Hills. W tej samej dzielnicy kilkadziesiąt lat wcześniej osiedlili się pomysłodawcy Stahl House – tutejszej ikony modernizmu.
WZORNICTWO
Bo to jest wiosna!
Pragnienie zmian – zwłaszcza wiosną – to naturalne zjawisko. Po biało‑burej zimie marzymy, by otoczyć się zielenią i ciepłymi barwami.
W DUŻYM FORMACIE
Warto szukać swojej drogi
Choć skończyła ekonomię, intrygowało ją projektowanie wnętrz. Podążając za intuicją, Paulina Kononowicz‑Kwaśnik opublikowała kilka projektów, zdobyła klientów i założyła własną pracownię. Potwierdzeniem jej talentu jest wnętrze, które prezentujemy.
TEMAT NUMERU
Odczuwanie jest życiem ciała
O haptycznych przedmiotach i wnętrzach oraz komunikacji z własnym ciałem poprzez zmysł dotyku rozmawiamy z Magdą Nowak, właścicielką Kreatowni, showroomu i przestrzeni edukacyjnej.
DOTYK luksusu
Niezwykle cenny, choć często niedoceniany zmysł – dotyk. W jaki sposób wpływa na postrzeganie najbliższego otoczenia? Czy można dotknąć luksusu?
Co dotyka alergika
Nie każdy ma możliwość pełnego doświadczania świata wszystkimi zmysłami. Czasem na przeszkodzie stają alergie. Co możemy zrobić, aby domowe wnętrza były przyjazne osobom z uczuleniami?
WYSZUKIWARKA
Jak biżuteria
Jak je zamontować? To zadanie dla elektryka. Nie pozwól mu jednak wybierać designu gniazdek, włączników, paneli sterowania. Lepiej wybrać osobiście albo zdać się na architekta. To przecież biżuteria wnętrz!
SPOSÓB NA WSPÓLNĄ KĄPIEL
Wzajemne zauroczenie
Wspólna kąpiel łączy i odświeża wspomnienia. Pod wpływem gorącej wody serca zabiją szybciej, jak przy pierwszym spotkaniu.
Z WIZYTĄ
Złote i (nie)skromne
Elegancki apartament w stolicy to przytulna przystań młodej kobiety, rozwijającej się w branży beauty. Jej marzenie o pełnym złota wnętrzu było wyzwaniem dla architekta Hernana Gomeza.
SPOTKANIA
Umiem być niewidzialny
Jaki ma patent na idealne ujęcie? Dlaczego chce być niewidzialny i jak rozmawia z ludźmi, kiedy nie zna ich języka? O pracy fotografa architektury Marcie Kulik opowiada Julien Lanoo – właściciel studia fotograficznego uznanego przez Architizer za najlepsze na świecie w 2021 roku.
OD PROJEKTU DO REALIZACJI
Otwarty z natury
Granicząca z lasem działka na skraju miasta – gwarancja ciszy, spokoju i bliskości natury. Właśnie tego szukali inwestorzy. Jednocześnie nie chcieli rezygnować z komfortu, jaki oferują zdobycze techniki XXI wieku.
ARCHICUDA
Pływający las
Przyglądając się Fish Tail Park w chińskim mieście Nanchang, trudno uwierzyć, że wcześniej znajdowało się tu wysypisko śmieci. Obecnie to zachwycający senną atmosferą modelowy park, łączący potrzeby mieszkańców i przyrody.
TARAS INSPIRACJE
Ogrodowe menu
Upiecz na grillu szarlotkę. Dodaj listek świeżo zerwanej mięty. Wolisz pizzę? Na tym tarasie to też jest możliwe. Oto zielona oaza z menu na różne okazje w centrum wielkiego miasta.
NOTATKI Z PODRÓŻY
Zieleńce fabrycznego miasta
Mimo że Łódź kojarzona jest głównie z pałacami fabrykantów, wspaniałymi kamienicami, długimi podwórkami, XIX‑wiecznymi fabrykami oraz nowoczesnym dworcem i słynnym Orientarium, warto spojrzeć na to miasto z innej strony…
SMAKI ŚWIATA
Czarnogórskie specjały
Kuchnia Czarnogóry to mieszanka kuchni bałkańskiej i śródziemnomorskiej. Na górzystych północnych terenach jada się tłuste potrawy, w tym jagnięcinę i kajmak. W centrum królują mięso i sery, a nad Adriatykiem – ryby, owoce morza, sałatki.
POLECAMY
Nowości i inspiracje z katalogów najlepszych producentów.
EKSTRAWAGANCJE
Kamień na kamieniu
Aby powstały otoczaki, Natura musi je szlifować tysiące lat. Poznajcie niezwykłe kolekcje mebli do salonu i ogrodu. Wykonano je z marmuru, drewna i szkła.