Świat Rezydencji nr 7-8/2023

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

Z rekomendacją
W designie wszystko jest możliwe! Zabieramy was w podróż do czasów dzieciństwa i pomagamy odkryć magię w każdym wnętrzu.

Dobre pomysły
Beż w sypialni pogodzi marzenia jej i jego. Na letnie upały proponujemy sposoby sprawdzone przez Włochów.

Godne polecenia

LABORATORIUM DOBREJ MARKI
Owocne spotkania z Dobrymi Markami
Przed wakacyjną przerwą zaprosiliśmy architektów do Lublina, Olsztyna i Poznania. Jak zwykle nie brakowało okazji do ciekawych rozmów, zaprezentowania nowości, nawiązania kontaktów biznesowych i… wypicia kawy w miłym towarzystwie.

WIELKIE GALERIE
Serenissima
Republika Wenecka stanowiła potęgę handlową, w okresie największej świetności także militarną, lecz przede wszystkim promieniujący na całą Europę ośrodek kultury, w którym szczególnie rozkwitło malarstwo.

POROZMAWIAJMY O SZTUCE
Czy sztuka to luksus?
Sztuka to produkt premium. Jej sprzedaż wymaga troski o klienta, a zakup – odrobiny wiedzy i czasu. Nie zawsze wielkich pieniędzy.

Czytelnia

PROJEKT Z REKOMENDACJĄ
Przestrzeń i splendor
Spotkać klienta, który nie narzuca ograniczeń i oczekuje jedynie niepowtarzalnego projektu – to sytuacja idealna z punktu widzenia architekta wnętrz. Jednak nawet szczęśliwe zrządzenia losu wymagają ciężkiej pracy.

WZORNICTWO
Podano do stołu
Bywa rodzinną pamiątką, wspomnieniem z podróży, symbolem dobrego smaku lub statusu społecznego właściciela. Zastawa stołowa towarzyszy nam w różnych okolicznościach.

Z WIZYTĄ
Spotkanie z historią
Oczarowani majestatycznymi wnętrzami paryskiego apartamentu, architekci z Agence Véronique Cotrel postanowili ocalić jak najwięcej elementów oryginalnej architektury. Mariaż przeszłości z teraźniejszością przyniósł spektakularny efekt.

TEMAT NUMERU
Próbuj!
Choć jej przygoda z gotowaniem zaczęła się dość późno, już od najmłodszych lat lubiła odkrywać nowe smaki. Z Kingą Paruzel, finalistką I polskiej edycji Master Chefa, blogerką i fotografką kulinarną rozmawia Katarzyna Zacharewicz‑Łukaszuk.

Smakuj życie
Zmysł smaku najbardziej przydaje się w kuchni. To, jak gotujemy i co serwujemy na talerzach ma znaczenie dla zdrowia oraz jakości naszego życia. Dobry smak i estetyczne wyczucie są także pomocne przy urządzaniu domu.

SPOSÓB NA PERFEKCYJNĄ SPIŻARNIĘ
Na domowe przetwory
Robienie przetworów to sztuka, która pozwala zachować smaki. Te zapamiętane z dzieciństwa czy podróży albo wykreowane w ramach eksperymentów kulinarnych. Gdzie i jak je przechować?

KULINARNY RARYTAS
Polowanie na trufle
Smak trufli wart jest fortunę. Można o nim dyskutować godzinami. Tak jak w przypadku win! Zbieranie tych wyjątkowych grzybów przypomina polowanie.

MODNE ROZWIĄZANIA
Znajdź własną definicję
Czym jest luksus? Dopiero, gdy znajdziemy własną odpowiedź na to pytanie, możemy zacząć urządzać wymarzoną łazienkę.

WYSZUKIWARKA
Celebruj chwile w swoim stylu
Zaproszenie na kawę może być początkiem nowej znajomości lub kontynuacją relacji pielęgnowanej od lat. Niemym świadkiem spotkania jest stolik kawowy. Jaki powinien być?

OD PROJEKTU DO REALIZACJI
Bez granic
Wpisany w strome zbocze, otoczony lasem deszczowym budynek współistnieje z naturą. Ma ruchome ściany, dzięki którym jego granice są płynne. Na cześć okolicznych gór nazwano go Minas House.

ARCHICUDA
Budynek na chwilę
Darwin Bucky jest konstrukcją, którą można zmontować w dowolnym miejscu, bez angażowania ciężkiego sprzętu, a następnie w krótkim czasie złożyć i ustawić w innym. Idealną do organizacji wydarzeń plenerowych.

FONTANNY GRODOWE
Szlakiem fontann
Jeśli jeszcze nie wiesz, jaką fontannę chcesz mieć u siebie, wybierz się w wakacyjną podróż po historycznych ogrodach brytyjskich. Znajdziesz tam mnóstwo inspiracji.

ARANŻACJE
Schroń się przed upałem
Odpoczynek na zadaszonym tarasie lub pod zacienioną pergolą to kusząca wizja. Przed nadmiarem słońca chronią też rolety, markizy, parasole, żaluzje, a nawet lekka firana czy ażurowa ściana działowa.

NOTATKI Z PODRÓŻY
Ogrody w cytadeli
Dawne twierdze nie muszą już zapewniać bezpieczeństwa mieszkańcom. W wielu przypadkach elementy obronne wykorzystano do utworzenia parków miejskich.

SMAKI ŚWIATA
Morawy winem płynące
Czeskie Morawy olśniewają wspaniałymi zabytkami, pofałdowanymi polami uprawnymi, znakomitą lokalną kuchnią oraz wyśmienitymi winami.

Nasze rekomendacje

EKSTRAWAGANCJE
Gra zespołowa
Rekreacja, na której skorzysta ciało i umysł nie wymaga szczególnych umiejętności. Warto jednak zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i akcesoria sportowe.