Luźne notatki, zrobione od niechcenia rysunki lub nieudolne gryzmoły. Gdy myśli bujają w obłokach, bywa, że to właśnie ręce przechodzą do działania i tworzą cokolwiek, gdziekolwiek i na czymkolwiek, co akurat znajdzie się w zasięgu dłoni. Może to być margines zeszytu, stary paragon, serwetka z kawiarni… Niczym fotograficzne klisze stają się zapisem ulotnej chwili. Co momentach przypływu weny szkicują w swoich notatnikach światowi projektanci, tworząc dekoracje do domu? Co ich inspiruje podczas pracy? O czym wtedy myślą? Warto przyjrzeć się ich dziełom. A nuż uda się dostrzec coś nieuchwytnego?

Majestatyczny stół jadalniany Degas włoskiej marki Angelo Cappellini zachwyca pięknym wykończeniem owalnego blatu w formie klasycznej intarsji. To ręczna praca artystów rzemieślników.

Zobacz też: Styl retro w salonie – modny design, inspiracje

Casa Bugatti prezentuje kolekcję delle Terre, stworzoną we współpracy z Alessandro Parascandolo. Dekory zdobiące luksusowe sztućce opowiadają historie zaczerpnięte z wielu kultur. Smok, będący motywem przewodnim serii Armonia, jest symbolem mądrości, siły i odwagi.

Dwukolorowy koc Limnos z oferty polskiej marki Greno to propozycja dla osób, które szukają ukojenia w spokojnych barwach i subtelnym wzornictwie. Delikatny, inspirowany motywami ludowymi wzór zyskuje zupełnie inny wymiar po odwróceniu koca na drugą stronę. Materiał: 60% bawełny; wymiary: 150×200 cm.

Czytaj także: Nowoczesny salon – zobacz 17 modnych pomysłów

Tak jak różnorodne mogą być dekoracje do domu, tak wiele twarzy ma kolekcja krzeseł Faces marki Saba Italia, wykończonych lnianą tapicerką. Wzory powstały na bazie rysunków Antonio Marrasa – artystę z Sardynii, obdarzonego nie tylko talentem, ale i poetycką wrażliwością. Takie krzesła będą ozdobą każdej jadalni.