Zabudowa z drzwiami przesuwnymi pozwala funkcjonalnie zaaranżować wnękę w pomieszczeniu. Warto się na nią zdecydować nawet kosztem przestrzeni użytkowej, tworząc szafę na całej powierzchni jednej ściany. To, co będzie znajdowało się na zamkniętych za przesuwem półkach, drążkach czy w szufladach pozostanie ukryte dla oczu. Szafy przesuwne sprawiają, że możemy cieszyć się estetyką wnętrza, chowając funkcjonalne, lecz niestety mniej reprezentatywne przedmioty w specjalnie przeznaczonym do tego meblu.

Systemy zabudowy aluminiowej

To, co chcesz ukryć, znajdzie się za drzwiami. Skrzydło możesz wyeksponować, nawiązując do wystroju swojego wnętrza. Postaw na kontrast i zaakcentuj drzwiami, że za nimi znajdują się praktyczne schowki. Możesz je także „ukryć”. Scal ich powierzchnię z sąsiadującą ścianą, zyskując jedną, spójną płaszczyznę.

Możliwości wykończeniowych jest dużo. Rynek oferuje płyty meblowe o zróżnicowanej fakturze i kolorze. Ciekawym rozwiązaniem jest też lustro, które optycznie powiększy wnętrze oraz efektownie zagra refleksami światła dziennego lub sztucznego. Decydując się na systemy aluminiowe do szaf przesuwnych marki Laguna dostajesz doskonałą jakość oraz wybór spośród 13 kolorów rączek – w tym pięciu z kolekcji industrialnej, o lekko chropowatej strukturze. Do wyboru: czerń, biel, miedź, antracyt i złoto.

Szafy przesuwne do zabudowy skosów

Jednym z systemów aluminiowych marki Laguna jest Sloping. Dzięki niemu stworzymy zabudowę skosu – mebla wymagającego przemyślanego projektu oraz dużych umiejętności montażowych. Zabudowując ścianki kolankowe zyskujemy funkcjonalne miejsce do przechowywania oraz nadajemy przestrzeni charakteru.

Udźwig jednego skrzydła to 50 kg. Jego wypełnieniem może być płyta meblowa o grubości 8, 10, 16 lub 18 mm, szkło 4 lub 6 mm, a także połączenie obu materiałów: płyty 12 mm i szkła 4 mm. Klient zakupuje tor górny oraz wybiera jeden z torów dolnych: Gama (montowany na specjalne klipsy) lub Rama (przytwierdzany do podłoża za pomocą wkrętów lub taśmy dwustronnej). Co ciekawe, ukośne drzwi będą poruszały się na torze dolnym oraz na specjalnej szynie, która została przymocowana do półki wewnątrz szafy. Na skrzydle znajduje się zaś prowadnik, który w łatwy sposób prowadzi drzwi. Tor górny niezbędny jest jedynie dla „prostych drzwi”.

SLOPING, system do zabudowy skosów firmy Laguna
Fot. Laguna

Nawierzchniowy system do szaf korpusowych

Na uwagę zasługuje także bestseller marki Laguna – Superior Pro R. To system służący budowie szaf w korpusie, z drzwiami przesuwnymi, nawierzchniowymi. To, co wyróżnia go na rynku tego typu rozwiązań to sposób montażu skrzydeł drzwiowych. Te poruszają się przed korpusem szafy. Okucia jezdne oraz szyna, po której się poruszają, są niemal niewidoczne z zewnątrz.

Odległość między wieńcem górnym a sufitem to jedynie 25 mm – dzięki zastosowaniu możliwości regulacji w okuciu już po zamontowaniu, wartość ta jest tak znikoma. Inwestor ma także możliwość zastosowania samodomykacza, który poprawia komfort codziennego użytkowania. Ukrycie elementów technicznych wewnątrz szafy pozwala na uzyskanie jednej, czystej powierzchni frontu drzwi. Wygląda to niezwykle efektownie.

Szafy przesuwne – funkcjonalne detale

Laguna zadbała także o komfort innych zmysłów swoich odbiorców. Jej systemy zapewniają bezszelestne poruszanie się skrzydeł drzwi po torze, a ich montaż jest łatwy i intuicyjny. Liczne detale dbają o komfort użytkowania i bezawaryjność.

Opracowanie: firma Laguna