Buduj Energooszczędnie nr 1/2023

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

NOWOŚCI

TERMOIZOLACJA
Jak uniknąć usterek
Pomyłki popełnione w trakcie termoizolacji trudno jest poprawić. Planujmy i prowadźmy prace tak, by nie dopuścić do zaistnienia niedokładności. Ten poradnik pomoże ich uniknąć.

PROJEKT I REALIZACJA
W stronę słońca
Dążenie do oszczędności, przyprawione dobrą architekturą i szacunkiem dla Natury, kreuje wyjątkowe projekty. Prezentujemy dom, który czerpie energię ze słońca i ma dwa pasywne certyfikaty.

OGRZEWANIE
Skąd czerpać ciepło?
Mnogość rozwiązań i technologii ogrzewania może zadziwić. Które wybrać? Jako kryterium podziału źródeł ciepła wybierzmy sposób zasilania, jak gaz, węgiel, drewno, pellet, prąd oraz inne.

OKNA, DRZWI, BRAMY
Wybieramy stolarkę – krok po kroku
Każdy chce mieć dom ciepły zimą i przyjemnie chłodny latem. Bez energooszczędnej stolarki to niemożliwe. Jak wybrać okna, drzwi zewnętrzne i bramę garażową, by nie żałować?

INSPIRACJE
Dachy w nowych rolach
Powstał po to, aby chronić budynek przed działaniem warunków atmosferycznych. Okazuje się jednak, że dach może znacznie więcej.

DOM SMART
Na każdą kieszeń
Wielu z nas hasło smart home kojarzy z drogimi, skomplikowanymi systemami sterowania posesją i domem. Obalamy ten mit. Opcji jest wiele i na każdy budżet.

Projekty z wnętrzami
Jak czytać projekt
Alfabetyczne zestawienie projektów i pracowni
Prezentacje projektów