Najciekawsze Projekty nr 1/2024

PRZECZYTASZ W NUMERZE:

NOWOŚCI

PROJEKT I REALIZACJA
Jak cień wśród drzew
Ukryta w bujnych koronach drzew działka nad jeziorem okazała się idealną lokalizacją dla pary z dwójką dzieci. Dom wtapia się w otoczenie, zapewniając rodzinie prywatność okraszoną pięknymi widokami.

MATERIAŁY
Z potencjałem – 12 pomysłów na niebanalny dach
Marzysz o domu innym niż wszystkie, ale nie wiesz co zrobić, by się wyróżniał? Wykorzystaj potencjał dachu! Wbrew pozorom może pełnić więcej funkcji, niż się wydaje.

CIEPŁY DOM
Bez kompromisów
Niestety, czas taniej energii cieplnej się skończył i trzeba to zaakceptować. Jednak istnieją sposoby, by koszty utrzymania domu obniżyć. Poniżej pięć niezbędnych kroków na tanie ogrzewanie bez nadmiernych kosztów i wyrzeczeń. Zacząć trzeba od termoizolacji.

OGRZEWANIE
Energia z powietrza, wody, ziemi
Gdyby rynek urządzeń grzewczych był listą przebojów, to pompy ciepła zajmowałyby pierwsze miejsce wśród hitów wszechczasów. Mnogość wariantów i zalety eksploatacyjne czynią je idealną technologią trzeciej dekady XXI w.

OKNA, DRZWI, BRAMY
Stolarka – trendy 2024
Jakie okna i drzwi będą modne w 2024 roku, czym zaskoczą nas producenci w nadchodzącym sezonie budowlanym? Wszystko wskazuje na to, że nadal będziemy kroczyć drogą, której kierunek wyznaczają energooszczędność, funkcjonalność i komfort.

INSPIRACJE
Domy przyszłości
Nie jest łatwo przewidzieć, jak będą budowane domy za 10, 25, 50 i więcej lat. Wszystko wskazuje na to, że musimy dostosować się do zmian klimatu i nowych materiałów. I nie polegać wyłącznie na jednym źródle energii.

PROJEKTY Z WNĘTRZAMI

Alfabetyczne zestawienie projektów i pracowni

Jak czytać projekt

Prezentacje projektów