Tworzenie wymarzonej strefy wellness dla dwojga może przypominać pierwszą randkę. Kierować się sercem czy rozumem? Wtedy warto połączyć to, co piękne z funkcjonalnością. W ten prosty sposób znajdzie się kompromis i obie strony będą usatysfakcjonowane.
Wellness dla dwojga
Pragnienia i potrzeby partnerów nie zawsze są identyczne. Bywa tak, że jedno woli długi, a drugie szybki prysznic, dlatego dwuosobowa kabina będzie świetnym rozwiązaniem! Każdy może w niej spędzić dokładnie tyle czasu, ile potrzebuje. Pary prowadzące intensywny tryb życia, nie zawsze mają czas na wyjazd do SPA. Randkę chętniej zaaranżują na przykład… pod prysznicem z funkcją deszczownicy.
Strumień kojarzący się z ciepłym, letnim deszczem czy kaskada wody przypominająca mijany na egzotycznych wakacjach wodospad? Deszczownie oferują mnóstwo możliwości wyboru ulubionego rodzaju natrysku. Nacisk wywoływany przez spadające krople wody działa na ciało jak masaż – tym intensywniejszy, im mocniejszy strumień ustawicie.
Równie kojąco i rozluźniająco na Wasze ciała wpłynie kąpiel w wannie z hydromasażem. Rozróżniamy masaż wodny (przez ruchome dysze po bokach wanny i w okolicy stóp wypływa woda pod ciśnieniem), powietrzny (z nieruchomych dysz na dnie wanny wydostaje się sprężone powietrze) oraz wodno‑powietrzny (najintensywniejszy typ masażu z dyszami wodnymi i powietrznymi). Bez trudu wybierzesz ulubiony, w zależności od potrzeb.
Wanna i kabina dla dwojga
Komfortowa wanna dla dwojga powinna mieć minimum 100 cm szerokości oraz długość dopasowaną do wzrostu osoby wyższej i zalecanej przez producenta pozycji korzystania z wanny. Warto zainwestować w zagłówki, matę antypoślizgowę, półkę na kosmetyki, baterię z chroniącym przed poparzeniem termostatem czy uchwyt ułatwiający wychodzenie z wanny. Tworząc strefę wellness dla dwojga, nie można zapominać, by troszczyć się o wzajemne bezpieczeństwo! Wygodny prysznic z kolei zapewni przestronna kabina o wymiarach 90×110, 110×120 czy 120×120 cm i wysokości 2 m. Kabinę można doposażyć w uchwyt na ręczniki, siedzisko czy półkę na kosmetyki.
Warto przeczytać: Łazienka dla dwojga – pomysły, inspiracje
Terapia kolorami, parą wodną i solą
Wybierając wyposażenie strefy wellness, warto zainteresować się opcją chromoterapii i odkryć jej zalety, znane już w starożytności. Dziś w korpus wanny lub deszczownicy producenci wbudowują diody LED, emitujące różnokolorowe światło, a każdy jego kolor ma inne właściwości. O kondycję serca zadba kolor niebieski, a o pamięć żółty. Ból głowy załagodzi kolor fioletowy, a atmosferę w związku podniesie kojarzona z namiętnością czerwień.
Ten, kto pragnie poczuć się jak rzymski bóg lub bogini, zdecydowanie powinien zainwestować w saunę. Kąpiel parowa oczyści ciała z toksyn, podniesie odporność, wspomoże układ oddechowy, ponadto sprawi, że skóra stanie się aksamitna w dotyku. Temperatura w saunie oscyluje zazwyczaj w granicach 50-110°C. Za gorąco? Ciało (i emocje) ostudzą kabina lub łaźnia parowa z fontanną lodową. By się schłodzić, wystarczy delikatnie rozprowadzić po ciele garść płatków lodu. Z zalet nadmorskiego mikroklimatu w domowym SPA skorzystacie dzięki grocie solnej. Czyste, zjonizowane powietrze sprawi, że odetchniecie pełną piersią.
Atmosfera prywatnego SPA
Scenerię prywatnej strefy wellness dla dwojga dopełnią subtelne oświetlenie, otulające zmysły dźwięki i zapachy. Pożądany klimat można zbudować, decydując się na wyszukane detale – mogą to być elegancka armatura czy wygodne meble wypoczynkowe – jak z salonu. Miłośnicy nowych technologii docenią z kolei praktyczne rozwiązania smart. Do zaaranżowanego w przemyślany sposób prywatnego SPA będziecie wracać często: by spędzić razem czas i odpocząć od trosk dnia codziennego.
Zobacz też: Wanna dwuosobowa – możliwości, inspiracje, aranżacje