Konkurs – skierowany do profesjonalistów i studentów architektury, a także młodych projektantów wnętrz oraz pracowni architektonicznych – wpisał się już do kalendarza wydarzeń branżowych. Dotychczas wzięło w nim udział ponad 300 uczestników. Łącznie nadesłali oni ponad 1100 prac!

Jeszcze więcej możliwości

30-lecie firmy Jawor-Parkiet to unikalna okazja do prezentacji jej dotychczasowego dorobku. Dlatego uczestnicy tegorocznej, trzeciej edycji będą mogli nie tylko jak dotychczas przygotować projekty konkursowe z wykorzystaniem tekstur podłóg, ale też zaprezentować już zrealizowane inwestycje, w których zostały wykorzystane produkty organizatora.

Z marką Jawor-Parkiet od lat współpracuje szerokie grono projektantów wnętrz i architektów. Ponieważ każdy jubileusz jest okazją do podsumowań i refleksji, chcieliśmy dać architektom możliwość prezentacji nie tylko ich wizji artystycznych, ale też projektów już wdrożonych w życie – mówi Grzegorz Sadowski, dyrektor ds. marketingu i rozwoju sieci sprzedaży Jawor-Parkiet.

Czytaj także: Wybieramy elegancką podłogę

W związku z tym w tegorocznej edycji przewidziano dwie konkursowe kategorie:

  • Projekt (render), z podziałem na subkategorie: sypialnia, salon, pokój dziecięcy, przestrzeń komercyjna;
  • Realizacja (zakończona inwestycja).

Kryteria oceny

Jak co roku prace poddane zostaną wstępnej ocenie formalnej, po czym ich wartość merytoryczną i estetyczną oceni jury. Oprócz przedstawicieli organizatora w gronie jurorów zasiądzie Tomasz Pągowski – projektant i charyzmatyczny prowadzący programy telewizyjne, m.in. „Projekt LOKALny”(Domo+), „Remont w 48H”(Domo+), „Bitwa o Dom”(TVN). Jury oceni nadesłane prace pod względem poprawności zastosowania produktu Jawor-Parkiet, czyli np. właściwego odwzorowania jego barwy czy zachowania proporcji, ale przede wszystkim zaprezentowanego wzornictwa, uwzględniając: wartości użytkowe i wizualne, nowatorstwo oraz funkcjonalność.

– Liczymy, że III edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards, tak jak poprzednie zaowocuje dużym zainteresowaniem i wysoką jakością zgłaszanych prac. To dla nas bardzo cenny czas, kiedy mamy możliwość poznać pomysły, ale i potrzeby projektantów związane z naszymi produktami – mówi Janusz Gawiński, Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.
Termin nadsyłania prac upływa 30 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 25 maja 2021 r.

Nagrody trzeciej edycji

Na autorów najlepszych projektów czekają nagrody pieniężne w wysokości: 8 000 zł, 4 000 zł i 2 000 zł. Jury przyzna także po dwa wyróżnienia w każdej z dwóch kategorii. W sumie siedmiu zwycięzców konkursu zostanie zaproszonych do udziału w inspirującej podróży do miejsc najlepszego europejskiego designu i sztuki. Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację pandemiczną w Europie, dokładne miejsce wycieczki zwycięzcy poznają podczas ogłoszenia wyników.


– Mimo obecnych ograniczeń wierzymy, że i w tym roku wybierzemy się z laureatami w podróż śladami designu. W naszej opinii nic tak nie inspiruje, motywuje i otwiera nas na świat jak podróże – mówi Janusz Gawiński, dyrektor generalny Jawor-Parkiet.

Więcej o konkursie na www.konkurs.jawor-parkiet.pl.

Jawor-Parkiet Design Awards grafika III edycji konkursu