Kuchnia inspirowana Orientem nie tylko świetnie smakuje. Czerpiąc inspiracje z kultury Dalekiego Wschodu możesz stworzyć wnętrze, które urzeka spokojem, zachwyca kunsztem i precyzją wykonania. Taki właśnie jest styl orientalny! Usiądź w pozycji lotosu, weź do ręki misę z drzewa japońskiego i poczuj go wszystkimi zmysłami.

W kuchni Fabula marki Rastelli można poczuć zen. Niski stół nawiązuje do kotatsu – japońskiego paleniska do przygotowywania potraw i ogrzewania domu zimą.

Zobacz też: Meble kuchenne – najnowsze trendy okiem projektantki

Zastanawiasz się jak w prosty sposób wprowadzić styl orientalny do swojej kuchni? Zaprojektowana przez Mariví Calvo i Sandro Tothill lampa Banga SG przypomina kapelusze chińskich zbieraczy ryżu. Średnica: 120 cm.

Do kuchni inspirowanej Orientem zamiast krzesła proponujemy nagrodzoną na Międzynarodowej Wystawie Tkaniny w Kioto, ekskluzywną poduszkę z charakterystycznym przeplotem, autorstwa Jolanty Rudzkiej-Habisiak.

Dekoracja ścienna Lily Pad Leaf od Audenza wygląda jak unoszące się na wodzie liście lilii. Stylowa ozdoba będzie się pięknie prezentować przy stole w kuchni lub w jadalni.

Czytaj także: Uchwyty meblowe jak biżuteria – wywiad z założycielami marki PAP DECO

Kunszt mis z oferty Gato Mikio podziwia cały świat. Naczynia wykonano z brzostownicy japońskiej – rośliny wykorzystywanej do budowy świątyń i sztuki bonsai.