Wielofunkcyjne urządzenia AGD do kuchni to specjaliści od wielu zadań. Najpopularniejszym chyba przykładem urządzenia, które łączy funkcje dwóch sprzętów, jest… lodówka. Najczęściej kupujemy chłodziarko-zamrażarki, a nie oddzielnie chłodziarkę i zamrażarkę. Wybór urządzeń AGD typu 2w1, 3w1, a nawet kilkanaście w jednym jest duży. To nie tylko sprzęt do małych kuchni, wynajmowanych mieszkań, domów letniskowych.

Sprzęt AGD – specjaliści od wielu zadań

Urządzenia wielozadaniowe – zwłaszcza do zabudowy – pozwalają zachować minimalistyczny styl wnętrz. Piekarnik z funkcjami mikrofali czy pary zastąpi dwa albo nawet trzy urządzenia. To także mniej sprzątania. Łatwiej wyczyścić jedno urządzenie zamiast kilku.

Tego typu sprzęt miewa funkcje niekoniecznie kuchenne, np. ekrany do oglądania filmów. Coraz więcej urządzeń ma wi-fi, czyli można nimi sterować zdalnie, np. smartfonem. W podgrzaniu obiadu łatwo pomóc rodzinie nawet przebywając na innym kontynencie! AGD z internetem to również nowe zastosowania. Zajrzenie do lodówki podczas zakupów w sklepie to już nie science fiction. Oczywiście lodówka podpowie również, jakie produkty dokupić i co zrobić na obiad.

Czytaj też: Smart AGD, czyli kuchnia przyszłości

Urządzenia AGD 3w1

Piekarnik z funkcjami mikrofali oraz pary iQ700 HN678G4S6 Siemens to maksimum komfortu. Można nawet dodawać parę do klasycznego pieczenia, aby danie było soczyste. Termosonda Plus i bakeSensor wykrywają moment, w którym potrawa jest gotowa. Drzwi zamykają się cicho, a Termoobieg Eco dba o niższe rachunki za prąd. Gdy czas nagli, można przyśpieszyć przygotowanie dania. Sterowanie smartfonem ułatwia zarządzanie pracą piekarnika z dowolnego miejsca na świecie.

Gotuje, piecze, zmywa

Zajmuje taką samą powierzchnię jak kuchenka wolno stojąca o szerokości 60 cm. Blok kuchenny Trio Candy jest wyposażone w płytę grzejną (elektryczną lub gazową – w zależności od modelu), piekarnik oraz zmywarkę.

Gotuje, piecze, grilluje

W piekarniku mini All in One Unold można podgrzewać pizzę, piec ciasta, a nawet przyrządzić kurczaka na rożnie. Od góry urządzenie ma pola grzejne do gotowania w garnkach czy smażenia na patelni.

Urządzenia AGD 2w1

Wszelkie niepożądane opary płyta indukcyjna Sintesi Falmec ze zintegrowanym wyciągiem usuwa prawie znad ganków czy patelni. Dyskretnie oraz skutecznie.

Zobacz też: Jak polubić gotowanie? Krok 1. Inteligentne AGD

Gaz oraz indukcja

Jedne potrawy można gotować z wykorzystaniem gazu, a inne – indukcji. Płyta indukcyjno-gazowa IG 620 2G AI AL Teka daje taki wybór.

Szafki kuchenne a instalacje – o czym trzeba pamiętać?

Kawa plus herbata

Zagotuje wodę na herbatę, zaparzy kawę, a nawet przygotuje mleczną piankę. Stacja śniadaniowa Breakfast Station 1344 Ariete to jednocześnie czajnik, kawiarka ciśnieniowa oraz spieniacz mleka.

Sprząta i monitoruje

Usuwa w podłóg kurz i okruszki oraz monitoruje, co się dzieje w domu. Robot Scout RX2 Home Vision SLQL0 30 Miele ma kamery i funkcję Home Vision. Relację przekazuje na żywo, np. na smartfonie.

Trzynaście funkcji

Termorobot PSC-10 Sam Cook ma 13 funkcji. Pozwala na gotowanie, gotowanie na parze, wyrabianie ciasta, miksowanie, siekanie, emulgowanie, blendowanie, szatkowanie, ubijanie, rozpuszczanie, podgrzewanie, smażenie oraz ważenie.

Miesza, waży, ubija

Dzięki wbudowanej wadze, wszystkie składniki można zważyć bezpośrednio nie tylko w misie, ale także blenderze kielichowym do przygotowywania koktajli. Robot kuchenny OptiMUM MUM9BX5S65 Bosch wyręcza w mieszaniu, zagniataniu, ubijaniu, tarciu, krojeniu, szatkowaniu i wielu innych czynnościach. Idealną konsystencję ciasta drożdżowego, bitej śmietany oraz piany z białek zapewniają specjalne programy.

Urządzenia AGD – kuchnia mini

Moduł Kitchenettes KKN 411-1000 firmy Franke ma prawie wszystko, co jest potrzebne w kuchni. W komplecie są zlewozmywak, płyta grzejna, szafka oraz lodówka. Urządzenie ma klasę energetyczną A+.