Simon 55

Styl skandynawski jest prosty i różnorodny zarazem. Bazę stanowią wnętrza w jasnych barwach, o charakterze wystroju decydują zaś dodatki pełne różnorodnych wzorów i kolorów. Prawie zawsze najintensywniej styl aranżacji określają tekstylia – firany, poduszki i przede wszystkim dywany, dzięki którym można nadać wnętrzu skandynawski smak.

Dywan w stylu skandynawskim – jaki kolor?

Bazowym kolorem stylu skandynawskiego zawsze jest biel i jej odcienie. A ponieważ do bieli pasuje wszystko, wybór koloru przewodniego zależy jedynie od naszych upodobań. Oprócz całej palety bieli i szarości, we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim najczęściej spotykamy pastele – błękit, seledyn, róż, jasny żółty. Te właśnie kolory idealnie komponują się z czystymi, białymi pomieszczeniami. Doskonale też współgrają z kolorami drewna użytego do stworzenia naturalnych podłóg, będących nieodzownym elementem całości.

Inna charakterystyczną cechą stylu skandynawskiego to łączenie nowych elementów wnętrza ze starymi. Poczucie przytulności można na przykład osiągnąć, dzięki często wykorzystywanym tu lekko postarzanym meblom czy dywanom takim jak persy. Charakterystyczne przetarcia na dywanie są idealnym rozwiązaniem pozwalającym zmniejszyć wrażenie „sterylności” pomieszczeń. Szczypta vintage, którą doprawimy styl skandynawski jest bardzo pożądana. Pozwala ocieplić całe wnętrze i nadać mu indywidualny charakter.

Ekologia i funkcjonalność

Nie można nie wspomnieć o zamiłowaniu Skandynawów do ekologii i recyklingu. Ma to oczywiście swoje odwzorowanie także w designie wnętrz. W wystroju pomieszczeń dominują takie materiały jak papier, bawełna, wełna i drewno. Na podłogę proponujemy dywan z czystej bawełny, która jako materiał w 100% naturalny, w połączeniu ze stonowanymi kolorami pozwoli osiągnąć pożądany efekt przytulności pomieszczenia.

Czytaj też: Jak dobrać dywan do wnętrza?

W urządzaniu skandynawskiego wnętrza kluczowa jest funkcjonalność. Łatwość czyszczenia dywanu z niskim runem stanowi więc idealny powód, aby go wybrać. Niezwykle praktyczne jest też silikonowe podszycie dywanów bawełnianych, dzięki niemu nie musimy nabywać dodatkowych podkładów antypoślizgowych.

Jeśli więc chcesz znaleźć dealny dywan w stylu skandynawskim, w którym zakochasz się od pierwszego wejrzenia, zapraszamy na stronę carpetsandmore.pl. Tu znajdziesz największą ofertę dywanów naturalnych najwyższej jakości.