Drewno, zarówno jako materiał budowlany, jak i element aranżacji, jest uwzględniane przez architektów i projektantów wnętrz od bardzo dawna. W obecnych czasach rzadko jednak stanowi podstawę budowli, jest raczej przyjemnym dla oka dodatkiem, który ociepla pomieszczenie. Osoby doceniające ten surowiec chcą wykorzystać go zarówno jako podłogę, jak i pod postacią mebli czy elementów dekoracyjnych. Czy istnieją jednak inne możliwości użycia drewna w celu uzyskania modnej i nieoczywistej aranżacji?

Drewno na ścianie

Jednym z najnowszych trendów w stylistyce wystroju wnętrz jest drewno. Stosuje się je nie tylko na podłodze czy jako dodatek w postaci obudowy kominka lub parapetów, ale również w formie zabudowy ściany. Taką niezwykle przytulną, niebanalną i zbliżającą domowników do natury stylizację można uzyskać, kupując parkiety drewniane u sprawdzonego producenta. Choć są przeznaczone na podłogę, z powodzeniem można je umieścić na ścianie, np. w części jadalnianej w kuchni lub w kąciku telewizyjnym.

Z mody nie wychodzi również wyróżnienie pojedynczej ściany w pomieszczeniu. Z tego względu świetnym pomysłem jest stworzenie z desek podłogowych ścianki za telewizorem, sofą czy kominkiem lub po prostu ozdobnej pionowej powierzchni, wyróżniającej się na tle jednolitej kolorystyki pozostałych ścian. Warto dodać, że taki drewniany akcent wpisze się w wiele styli aranżacyjnych – od rustykalnego i boho, poprzez minimalistyczny i loftowy, aż po vintage i Bauhaus.

Czytaj też: Finishparkiet – ekskluzywne polskie podłogi drewniane

Drewno na suficie

Nierzadko stylizacje wnętrz w stylu rustykalnym wyróżniają się pozostawieniem widocznych belek stropowych. Ten trend jest już dosyć powszechny i przenika również do innych stylizacji aranżacyjnych. Miłośnicy drewnianych wnętrz mogą jednak pójść o krok dalej. Umieszczając drewniany parkiet na suficie, zamiast rustykalnego klimatu, uzyskasz bardziej loftowe, skandynawskie bądź prowansalskie wnętrze.

Zastosowanie pod stropem drewnianych paneli nie tylko stworzy wyjątkowy wystój, ale też sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne. W przypadku parkietu drewnianego zamontowanego na suficie, można zdecydować się na pokrycie całości stropu, jak również części pomieszczenia. Tu, podobnie, jak w przypadku drewnianych ścian, można postawić na wydzielenie części wypoczynkowej, jadalnianej lub rozrywkowej.

Więcej informacji: finishparkiet.com.pl

Zobacz także: Podłoga dębowa – trwałość i elegancja na lata