– Jesień, jak żadna inna pora roku, cieszy wyjątkową feerią barw. Warto zaprosić cząstkę tej szczególnej aury do własnego domu, tworząc przytulną aranżację, w której z przyjemnością będziemy spędzać czas w chłodne, ponure dni. Poprzez wysunięcie na pierwszy plan dyni, która niewątpliwie najbardziej kojarzy się z jesienią, ożywimy i rozweselimy przestrzeń. Stwórzmy z niej przeróżne dekoracje i sięgajmy po dodatki w jej kolorze, nadając wnętrzom ciekawy wyraz i dostarczając sobie przy tym mnóstwo frajdy – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Wnętrze otulone ciepłem

Kiedy temperatura za oknem spada, a dni stają się coraz krótsze, ważne jest, by po powrocie do domu móc wypocząć w ciepłym, przyjemnym otoczeniu. Taką atmosferę zapewnią nam miękkie dodatki: puchate poduszki, plecione koce i dywaniki z długim włosiem. Szukajmy elementów w kolorze dyniowym, który doda wnętrzom wyrazistości. Możemy go również uzupełnić odcieniami sjeny palonej, karmazynu czy miodu. Wystarczy kilka detali, by przestrzeń zyskała zupełnie nowy wyraz.

Czytaj też: New Nordic – nowa odsłona stylu skandynawskiego

Jeśli ściany wnętrz pozostają niezagospodarowane, możemy zawiesić na jednej z nich grafiki z jesiennymi krajobrazami lub nałożyć na nią tapetę w żywe, abstrakcyjne wzory nawiązuje kolorem do obecnej pory roku. Warto pokusić się też o namalowanie własnego dzieła, prezentującego np. dynię w ogrodzie. Zaangażujmy do tego dzieci, które z pewnością wykażą się kreatywnością.

Jesienne dekoracje

Wykorzystując dary natury, stworzymy oryginalne dekoracje, którymi upiększymy przestrzeń i podkreślimy jej jesienny charakter. Dynia to świetny materiał na wazon – wystarczy w jej górnej części wyciąć otwór, a następnie wydrążyć środek i wewnątrz umieścić kwiaty. Innym pomysłem jest wypełnienie jej żołędziami i umieszczenie na nich świeczek typu tea light – najlepiej o zapachu ciasta dyniowego lub dyni z goździkami. Możemy też wyciąć w dyni kilka dodatkowych otworów, dzięki czemu po włożeniu do środka świecy powstanie lampion.

Zobacz też: Swoboda i wygoda w jadalni. Jaką podłogę wybrać?

Mniejsze dynie, umieszczone w koszyku lub na tacy, będą stanowić piękną dekorację stołu. Zestawmy je z jesiennymi liśćmi, jarzębiną i kasztanami. Dodatkowo uzupełnijmy naszą kompozycję drobnymi lampkami LED – gra światłem jest niezbędna do wykreowania klimatycznego wystroju. Tego typu ozdoba jest prosta w wykonaniu, a przy tym bardzo efektowna.

Dla dyni z pewnością znajdziemy jeszcze wiele innych zastosowań. Warto poświęcić czas i własnoręcznie przygotować jesienne dekoracje, które umilą nam codzienne chwile spędzane w domowym zaciszu.

Opracowanie: firma RuckZuck

Logo RuckZuck
RuckZuck to profesjonalny salon z panelami, który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.