Aliplast Aluminium Systems to wiodący na rynku europejskim producent systemów aluminiowych dla budownictwa. W swojej działalności firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji architektonicznych systemów profili oraz na usługach malowania proszkowego, anodowania i gięcia łuków.

Siedziba firmy Aliplast w Lublinie

Aliplast Aluminium Systems, polska część światowej grupy koncernu Corialis, to prężnie rozwijający się na polskim rynku projektant, producent systemów i profili aluminiowych dla budownictwa. Firma powstała w 2002 roku. Nowoczesny park technologiczny Grupy Aliplast stanowią dwie lakiernie pionowe, lakiernia pozioma, akcesoryjna, dwie linie do dekoracji aluminium Wood Colour, anodownia, dział CNC. Spółka Aliplast Extrusion dysponuje trzeba prasami do wyciskania aluminium (2200T, 2400T, 2800T). Obecnie obie Spółki zatrudniają 700 pracowników. Powierzchnia magazynowo-produkcyjna spółek to aż 50 000 m2, biurowa 2800 m2. Firma stale inwestuje w zakup nowoczesnych technologii i poszerza park maszynowy o nowe i innowacyjne urządzenia produkcyjne.

Oferta systemów aluminiowych Aliplast

W bogatej ofercie Aliplast znajdziemy systemy:

  • OKIENNE (Genesis 75, Star – dedykowane budownictwu pasywnemu, SPi+, SP OUT – otwierane na zewnątrz, SP SU – system okienny z ukrytym skrzydłem),
  • DRZWIOWE (Genesis 75, Star, SP800i+, drzwi panelowe)
  • PRZESUWNE (Ultraglide, UG rozwiązanie kątowe, UG Monorial, UG niski próg, VG Plus, Modern Slide),
  • HARMONIJKOWE (Panorama),
  • FASADOWE (MC Wall, MC Passive Plus, MC Glass, fasada modułowa),
  • PRZECIWPOŻAROWE (FR90, FR65, MC Fire,  FR90 Slide),
  • ZADASZEŃ  i OGRODÓW ZIMOWYCH (Aliver 2000+, Victorian Plus, Terrasendach),
  • SYSTEMY UZUPEŁNIAJĄCE (Insekt system, Sun Protection, Railing System),
  • SYSTEMY OSŁONOWE – aluminiowe rolety zewnętrzne (adaptacyjne i podtynkowe).
Ogród zimowy wykonany z użyciem systemów zadaszeń Aliplast
Modułowa pergola NUUN firmy Aliplast

Systemy aluminiowe dla budownictwa firmy Aliplast posiadają dokumenty będące podstawą dopuszczenia ich do stosowania w budownictwie. Aprobaty techniczne, atesty higieniczne, badania ITT potwierdzają wysokie parametry produktów Aliplast zgodnie z normami europejskimi.

Aliplast – nowy segment produktów

W 2021 r. oferta Aliplast rozszerzyła się o nowy segment produktów: Aluminiowe Systemy Osłonowe. Jako pierwsze wprowadzono na rynek zewnętrzne rolety aluminiowe: adaptacyjne i podtynkowe. Już wkrótce asortyment poszerzy się o kolejne pozycje. Do oferty Aliplast trafił również Profilcon – system aluminiowych profili konstrukcyjnych, posiadających szerokie zastosowanie w budownictwie, reklamie, przemyśle transportowym, budowie maszyn, stołów i innych urządzeń.

Aliplast - aluminiowe rolety zewnętrzne: Round, Quadro i Hide
logo ALIPLAST

Aliplast Sp. z o.o.
ul. Wacława Moritza
320-276 Lublin
tel: +48 81 745 50 30
fax: +48 81 745 50 31
biuro@aliplast.pl
www.aliplast.pl