Układ gniazdek w każdym pomieszczeniu powinniśmy przemyśleć na etapie urządzania wnętrza, tak aby dopasować go do rozmieszczenia sprzętów elektrycznych, a także do naszych potrzeb i zwyczajów. Nowoczesne gniazdka elektryczne podnoszące codzienny komfort domowników znajdziemy w ofercie sklepu DobreGniazdka.pl – autoryzowanego dystrybutora asortymentu włoskiej firmy ASA Plastici.

Nowoczesne gniazdka elektryczne do kuchni i łazienki

Niefunkcjonalny układ lub brak gniazdek elektrycznych najdotkliwiej odczuwamy w pomieszczeniach takich jak kuchnia i łazienka. Kilka pojedynczych gniazdek przy kuchennym blacie nie wystarczy, kiedy chcemy zagotować wodę w czajniku, upiec ciasto, poszatkować warzywa na sałatkę, przygotować dziecku owocowy koktajl i jeszcze naładować telefon, na którym wyświetlamy właśnie przepisy na te dania. Podobna sytuacja może też zdarzyć się w łazience, z której w tym samym czasie korzysta kilka osób. Co wtedy?

Eksperci sklepu DobreGniazdka.pl polecają nowoczesne gniazda blatowe ASA Plastici, które wyróżnia elegancki design oraz szereg innowacyjnych, przydatnych na co dzień funkcji. Takie rozwiązanie jest doskonałą alternatywą dla klasycznych gniazdek natynkowych: poprawia komfort, a jednocześnie dyskretnie wtapia się w wystrój wnętrza. Gniazdka meblowe zapewniają swobodę działania i usprawniają wiele czynności wszędzie tam, gdzie korzystamy z meblowego blatu – w kuchni czy w łazience przy umywalce. Muszą też gwarantować bezpieczeństwo użytkownikom.

W takich miejscach szczególnie sprawdzą się wpuszczane w blat gniazda serii Versahit. Jako jedyne na rynku posiadają certyfikat szczelności na poziomie IP54, który gwarantuje bardzo wysoką ochronę przez bryzgami wody i pyłem. Nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo, nawet jeśli zalejemy blat wodą, kawą czy sokiem albo gdy w pobliżu gniazdka rozsypie nam się mąka. Budowa pokrywy pozwala ukryć nieużywane w danym momencie gniazda. Dodatkowe zalety serii Versahit to łatwość instalacji i płytki montaż o głębokości 4 cm, co nie koliduje z szufladami umieszczonymi pod blatem.

Urządzając kuchnię warto też zwrócić uwagę na eleganckie gniazda Versaturn z wykończeniem ze szkła hartowanego lub stali nierdzewnej. Gniazdo obraca się automatycznie po dotknięciu sensora dotykowego, a fotokomórka zabezpiecza je przed zamknięciem, kiedy są wpięte wtyczki. Oprócz szeregu gotowych zestawów uwzględniających gniazdka elektryczne i USB obie serie – Versahit i Versaturn – występują w wersji do samodzielnej konfiguracji.

Jeśli nie chcemy ingerować w strukturę blatu możemy wybrać nablatowe gniazdo VersaQ. W zależności od wybranej wersji te nowoczesne mediaporty nablatowe mogą łączyć funkcjonalność gniazda prądowego, ładowarki indukcyjnej, ładowarki USB, portu RJ45 i HDMI. Dzięki temu polecane są również do pomieszczeń biurowych. Prosty design i zwartą formę gniazd VersaQ doceniło jury, przyznając prestiżową nagrodę RED DOT w 2020 roku.

Sypialnia, salon i gabinet

Laptopy, smartfony, smartwatche czy czytniki e-booków to urządzenia, z którymi coraz trudniej nam się rozstać. Są nieodzowne w trakcie pracy w domowym gabinecie, towarzyszą nam też podczas relaksu na kanapie w salonie, a nawet w sypialni, abyśmy zaraz po porannej pobudce mogli sprawdzić, co w międzyczasie wydarzyło się na świecie. Dlatego ładowarki bezprzewodowe lub gniazda USB to absolutnie niezbędne wyposażenie w naszych domach. W ofercie sklepu DobreGniazdka.pl znajdziemy stylowe i praktyczne modele, które można zamontować w blacie biurka, zagłówku łóżka, a nawet… w oparciu kanapy. Bardzo ciekawie prezentuje się np. seria Versadot – pojedyncze gniazda w wykończeniu szklanym. Oprócz gniazd zasilających znajdziemy tu też ładowarki USB, ładowarki indukcyjne, a nawet głośniki bluetooth. Wszystkim, którzy mają problem ze znalezieniem odpowiedniego kabla do ładowania urządzeń mobilnych, eksperci sklepu DobreGniazdka.pl polecają meblowe ładowarki indukcyjne Versacharger. Wykończenie ze szkła hartowanego pozwala optymalnie dopasować produkt do wnętrza.

Funkcjonalne, nowoczesne gniazdka elektryczne ASA Plastici dają nie tylko swobodę działania, ale także szerokie możliwości aranżacji pomieszczeń. Elegancki, dopracowany w detalach design sprawia, że produkty włoskiej marki mogą stać się kluczowymi komponentami wystroju – kształtując bądź dopełniając charakter wnętrza. Możemy również dyskretnie wtopić je w otoczenie, tak aby nie zwracały na siebie uwagi. Wszystko zależy od naszej inwencji!

Strefa architekta

Z myślą o architektach i projektantach wnętrz, sklep DobreGniazdka.pl przygotował specjalną strefę dla profesjonalistów. Członkowie Przeklubu mogą liczyć na rabaty i preferencyjne stawki oraz dostęp do Strefy PRZECEN. Mogą też publikować zdjęcia swoich realizacji i uczestniczą w specjalnych akcjach promocyjnych.