Kontakt-Simon S.A. jest wiodącym w Polsce producentem osprzętu elektroinstalacyjnego, którego historia sięga roku 1921. Oferta firmy obejmuje głównie gniazda i łączniki, praktyczne elementy elektroniczne, a także systemy rozprowadzania energii. Łączą one funkcjonalność z wysoką estetyką, znajdując zastosowanie w domach, biurach, budynkach przemysłowych i użyteczności publicznej.

Obecnie firma jest częścią dwóch europejskich grup przemysłowych – włoskiego Urmet Domus oraz hiszpańskiego Simon Holding. Dzięki tym udziałom Kontakt-Simon S.A. ma dostęp do światowych technologii i produktów oraz współpracuje z uznanymi projektantami, co pozwala na stworzenie kompleksowych rozwiązań elektroinstalacyjnych.

Seria Simon 82 Detail

Zaprojektowana przez hiszpańskich designerów. Posiada unikatowy kształt ramek, który zdecydowanie wyróżnia się pośród innych modeli. Intrygującym aspektem jest samo wykończenie podstawy ramki dające wrażenie odcięcia od ściany, przez co całość wydaje się z niej wychodzić. Rozwiązanie to zostało wykorzystane, by zaprojektować dwie linie wzornicze.

Linia Original

W całości jest wykonana z duroplastu, a więc tworzywa termoplastycznego, które jest odporne na blaknięcie koloru i zarysowania. Front linii jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej – od klasycznej bieli, aż po kreatywne ramki pełne wzorów i kolorów.

Linia Select

To również fronty wykonane z duroplastu. W tym przypadku różnią się obramowaniem, które wykonane jest z ekskluzywnego materiału, takiego jak naturalne drewno lub barwione aluminium o fakturze błyszczącej lub matowej. Kolory ramek od stonowanych po śmiałe fluorescencyjne dają niesamowite wrażenie np. na tle betonowej ściany lub niecodzienny efekt ramki drewnianej w połączeniu z czernią glazury lub metalu.

Simon 54 Touch.

Serię tę wyróżnia dotyk. W nowej formie „kontaktu” tradycyjny, mechaniczny łącznik został zastąpiony nowoczesnym, dotykowym sterownikiem, ukrytym pod szklanym panelem. Panele mają jeden, dwa lub cztery pola dotykowe i występują jako pojedyncze i podwójne łączniki i przyciski – uniwersalne, schodowe, krzyżowe i roletowe. Panele występują w trzech kolorach, a szkło z którego zostały wykonane znane jest z serii Simon 54 Nature, dzięki czemu ramki występujące w jednym pomieszczeniu zachowują spójność.

Seria daje również możliwość tworzenia praktycznych zestawów wielokrotnych z tradycyjnym osprzętem np. z gniazdem zasilającym, ściemniaczem, czy ładowarką USB pochodzącymi z serii Simon 54. Dzięki temu, stworzyć można praktyczny zestaw, który idealnie sprawdzi się w sypialni przy łóżku lub w gabinecie.

logo firmy Kontakt-Simon

Kontakt-Simon S.A.
ul. Bestwińska 21
43-500 Czechowice-Dziedzice
tel: 32 32 46 300
info@kontakt-simon.com.pl
www.kontakt-simon.pl