Niewątpliwie woda jest oczyszczana i uzdatniana zanim trafi do sieci wodociągowej. Jednak zdarza się, że mogą się w niej nadal utrzymywać zanieczyszczenia w postaci pestycydów, hormonów, mikroplastiku, wirusów i innych drobnoustrojów, jak np. cysty. Z kolei za pojawiającą się rdzę i osady może odpowiadać niedoskonały proces oczyszczania lub skorodowana instalacja wodociągowa, chociażby w zamieszkiwanym przez nas budynku. Dlatego właśnie warto filtrować wodę. Dzięki baterii kuchennej Franke Vital zrobisz to w bardzo prosty sposób.

Bateria Franke Vital to czysta zdrowa woda w kuchni

Franke Vital – bateria na kapsułki z filtrem

Bateria kuchenna Franke Vital to jedyna bateria, w której proces filtrowania odbywa się w małej kapsułce umieszczonej w dodatkowej wylewce. Oznacza to, że w szafce zlewozmywakowej nie trzeba montować żadnych specjalnych urządzeń. Bateria dostępna jest w trzech wersjach: z ruchomą lub stałą wylewką, a także jako sama wylewka filtrująca, którą można zamontować obok istniejącej już baterii. Do wyboru mamy również dwa warianty wykończenia. Innowacyjne rozwiązania i subtelny design Vital zapewniły jej nagrodę Red Dot, jedną z najbardziej prestiżowych w dziedzinie projektowania.

Zalety filtra kapsułkowego

Filtr kapsułkowy baterii Vital oczyszcza wodę nie tylko z rdzy, osadów czy piasku, ale usuwa również 99% wirusów i bakterii oraz mikrocząsteczki plastiku. Z kolei węgiel aktywny poprawia jej smak i zapach. Co ważne, filtr pozostawia w wodzie cenne minerały i mikroelementy, które potrzebne są naszemu organizmowi. Kapsułki filtrujące występują w dwóch wersjach – do wody o mniejszej i większej mętności (zmętnienie jest uważane za dobry wskaźnik do oceny jakości wody pitnej wg WHO 2017).

Bateria filtrująca Franke Vital nie zabiera miejsca pod zlewozmywakiem

Wydajność pojedynczego filtra to około 500 litrów. Dla statystycznej, czteroosobowej rodziny i czworonoga, wystarczy to na dwa, trzy miesiące. Używanie filtra kapsułkowego pozwala również w znaczącym stopniu zredukować zużycie plastiku (o około 500 butelek PET rocznie) i pomaga przeciętnej rodzinie zaoszczędzić nawet do 2472 zł rocznie (zakładając, że zalecane dzienne spożycie wody to ok. 2 litry, zatem 4 osoby w gospodarstwie domowym zużywają do 3000 litrów wody rocznie).

Filtr kapsułkowy baterii Vital oczyszcza wodę z bakterii i wirusów

Czysta woda, bezpośrednio z kranu to wygodne rozwiązanie w szczególności dla dzieci i osób starszych, które samodzielnie mogą z niej korzystać o dowolnej porze dnia lub nocy. Możemy również używać jej nie tylko do picia, ale również do gotowania, co korzystnie wpłynie na smak potraw. To także korzyści dla środowiska naturalnego. Zużywamy mniej plastikowych opakowań, które normalnie trafiłyby na wysypiska. Zmniejszamy również transport wody butelkowanej, co oznacza redukcję śladu węglowego.

Więcej informacji na stronie franke.pl

Wylewka filtrująca Franke Vital

Bateria kuchenna Atlas Neo Sensor – odkręć wodę bezdotykowo