Solarny, mobilny dom na falach zbudowany został na zamówienie przez firmę Crossboundaries. Właścicielce tak spodobało się mieszkanie na wodzie, że planuje doposażyć go w system uzdatniania wody oraz biologiczną oczyszczalnię ścieków. Dzięki temu będzie mogła wypływać w dalsze rejsy.

Pływający dom ma kształt autobusu. Energii elektrycznej dostarczają ogniwa fotowoltaiczne, a ogrzewanie zapewnia kominek na pellet, którym można sterować przy pomocy smartfona.

Mobilny dom ma powierzchnię ok. 60 m². Na tym metrażu do dyspozycji są: salon, duża sypialnia, mała sypialnia, jadalnia, kącik do pracy, kuchnia, łazienka, weranda, garderoba, platforma z drabinką, z której można schodzić do wody, a nawet schowek na rower. Wnętrza zaprojektowano tak, aby można tu było wygodnie przyjmować gości. Przez duże okna przyjemnie jest oglądać otoczenie, a szczególnie ekscytujące jest to, że widoki mogą się zmieniać codziennie!

Projekt i konstrukcja: Crossboundaries (zespół projektowy: Marijana Simic, Silvia Campi, YU Hongyu, YU Zhaoxiong; współpraca: Brettmen – Anselm Breig i Malte Spiess; konsultant techniczny: Benedikt Riepe; konsultant instalacji łazienkowych: Mirko Kriebel), crossboundaries.com

Zdjęcia: Johanna Link

Przeczytaj też: Domy mobilne – mieszkaj tam, gdzie chcesz