Podczas tworzenia koncepcji nowej serii zlewozmywaków Maris, projektanci Franke zadawali sobie wiele pytań. Czy w kuchni wciąż potrzebny jest ociekacz? Jaką optymalną pojemność powinien mieć zlewozmywak jednokomorowy? Co zrobić, by był trwały i łatwy w utrzymaniu czystości? I wreszcie – jaki powinien być jego design?

Pojemny zlewozmywak jednokomorowy

Pojemny zlew kuchenny z serii Maris pomieści więcej

W naszych kuchniach zmywarki należą już do standardowego wyposażenia. Myją naczynia i je suszą, zatem tradycyjny ociekacz nie jest często konieczny. Dlatego zlewozmywaki z nowej serii Maris są go pozbawione, ale w zamian mają niezwykle pojemną komorę, w której można swobodnie umyć większe garnki, a nawet blachę z piekarnika. Wszystko to, co nie zmieści się do zmywarki. Duża komora może przydać się również przy okazji wielu różnych prac domowych jako miejsce do odkładania zabrudzonych rzeczy. Brak ociekacza oznacza również więcej cennego miejsca na blacie roboczym.

Zobacz też: Organizer do zlewu ALL-IN – gotuj bez ograniczeń!

Design i technologia

Zlewozmywak uczestniczy w ponad 60% wszystkich prac kuchennych. Jest zawsze potrzebny, zarówno podczas przygotowywania posiłków, jak i w trakcie sprzątania kuchni. Przemyślany funkcjonalnie zapewnia realne wsparcie. Zlewozmywak jednokomorowy Maris, dzięki swojej optymalnej głębokości, ogranicza rozpryski wody. Kształt komory ma łagodne zaokrąglenia ułatwiające czyszczenie. Utrzymaniu odpowiedniej higieny sprzyja również materiał, z którego wykonane są zlewozmywaki Franke. Długowieczność zapewnia Fragranit+, składający się w 80% z kwarcu, jednego z najtrwalszych materiałów w przyrodzie. Całość zabezpieczona jest jeszcze technologią Sanitized®, zawierającą jony srebra. Dzięki niej rozwój szkodliwych drobnoustrojów na powierzchni zlewu jest mniejszy o 99%. Materiał jest przy tym odporny na krótkotrwałe działanie wysokich temperatur, nawet do 280oC, uderzenia i zarysowania. To sprawia, że zlewozmywaki Franke zagoszczą w kuchni na długie lata.

Zobacz też: Franke Vital – przejmij kontrolę nad jakością wody w kuchni

Nowy zlewozmywak Maris od Franke ogranicza rozpryski wody
W zlewozmywaku Maris od Franke umyjesz nawet duże garnki

Zlewozmywak jednokomorowy Maris – piękno w prostocie

Estetyczny minimalizm zlewozmywaków z linii Maris powoduje, że wpisują się w rozmaite style aranżacyjne: kuchnie nowoczesne, industrialne, klasyczne, itd. Dopasowanie do powierzchni zapewnia aż dwanaście wersji zlewu, różniących się wielkością i konfiguracją komory. Linia oferuje nawet siedem najbardziej popularnych kolorów, a także trzy sposoby montażu – do podbudowy, na równo z blatem i wbudowywany. Dzięki temu bez problemu dobierzemy zlewozmywak do każdego rodzaju i koloru blatu oraz połączymy go z dowolną baterią kuchenną. Na odbiór wizualny wpływają również dopracowane detale. Niezwykle eleganckie stalowe osłony odpływu i przelewu harmonijnie współgrają z formą komory, a jej cienka krawędź stanowi wyjątkową, estetyczną ramę dla zlewozmywaka. Przy takim wsparciu nawet sprzątanie po przyjęciu staje się przyjemne.

Więcej informacji na stronie franke.pl

Nowy zlewozmywak jednokomorowy Maris firmy Franke
Zlewozmywak jednokomorowy Maris od Franke jest dostępny także w wersji podblatowej