Łazienka jest specyficznym, bo tzw. mokrym pomieszczeniem. Nie wszystkie materiały mogą być w niej wykorzystane do wykończenia podłóg i ścian. Najczęściej stosuje się płytki ceramiczne. Są praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Zdarza się jednak, że wywołują niemiłe odczucie chłodu. Jak ocieplić łazienkę i uczynić ją bardziej przytulną?

Uniwersalny i sprawdzony materiał, który dodaje wnętrzom przytulności to drewno. Czy można je zastosować w łazience? Wilgoć, częste zmiany temperatury i skłonność do zabrudzeń wydają się temu przeczyć. Okazuje się jednak, że dobrej jakości, odpowiednio skonstruowane i zabezpieczone deski, jak najbardziej mogą znaleźć się w pokoju kąpielowym.

Podłogi drewniane są ponadczasowe i kojarzą się z luksusem. Nie tylko ocieplają nastrój aranżacji, ale też nadają wnętrzom eleganckiego i stylowego charakteru. Wnoszą powiew naturalnego piękna w modnym stylu eko i zachwycają wyjątkową estetyką. Taka podłoga w łazience to wygoda i komfort użytkowania.

Odpowiedni rodzaj drewna z powodzeniem może zostać wykorzystany w salonach kąpielowych. To materiał miły i ciepły w dotyku nawet dla bosych stóp. Dobrze przewodzi ciepło, więc idealnie sprawdzi się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, chętnie stosowanym w tego typu pomieszczeniach.

Spory wybór kolorów i struktury pozwala dopasować drewno w łazience do stylu i wyposażenia wnętrza. Idealnie komponuje się ze szkłem, powszechnie stosowanym w kabinach prysznicowych. Ciemniejsze gatunki drewna dobrze kontrastują z jasną armaturą i szafkami, podkreślając błyszczące elementy. Jasne rozświetlają pomieszczenie, a dzięki ciekawej strukturze są też niebanalnym elementem dekoracyjnym.

Zobacz też: Parkiet drewniany – nietypowe zastosowanie, które odmieni wnętrze

Drewno w łazience nie tylko na podłodze

Oryginalnym pomysłem na aranżację pokoju kąpielowego jest pociągnięcie podłogi drewnianej na ścianę lub jej wybrane części. Dzięki temu można podkreślić jakiś fragment pomieszczenia, wnękę lub zabudowę, a także efektownie ozdobić całą ścianę. Zależnie od układu wnętrza, całość może prezentować się mniej lub bardziej dekoracyjnie. Proste ułożenie desek to klasyka formy. Ułożenie w jodełkę z kolei będzie już samo w sobie bardzo ozdobne, tym bardziej na ścianie. Tak zastosowane drewno powoduje, że przestrzeń staje się jeszcze bardziej przytulna.

Zobacz także: Podłoga dębowa – trwałość i elegancja na lata

Podłogi drewniane są wszechstronnym rozwiązaniem, dzięki któremu można odmienić i upiększyć wnętrza. Drewno nie tylko dodaje pomieszczeniom naturalnego piękna i ciepła, ale także posiada wiele praktycznych funkcji, które sprawiają, że wystrój jest zarówno estetyczny, jak i wysoce komfortowy.

Więcej informacji: finishparkiet.com.pl