Simon 55

Odpowiednio dobrane zawiasy meblowe w znacznym stopniu decydują o funkcjonalności kuchennych szafek. Dzięki nim drzwiczki działają cicho, lekko się otwierają i płynnie zamykają. Poszukiwanie sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań to dziś nie lada wyzwanie dla stolarzy. Akcesoria funkcyjne, takie jak zawiasy, muszą wyróżniać się trwałością i odpornością na częstą eksploatację. Jak znaleźć najlepszy model do naszych mebli? Z pomocą przychodzi firma GTV.

Nowa seria zawiasów SILENTO PRO to odpowiedź producenta na rosnące potrzeby rynku stolarskiego. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, zawiasy meblowe wyróżniają się przede wszystkim wytrzymałością oraz płynnością mechanizmów przy ciągłej pracy.

Zawiasy meblowe SILENTO PRO – potwierdzona jakość

Niezwykle wysoką wytrzymałość zawiasów z rodziny SILENTO PRO (na poziomie 80 000 cykli) potwierdza certyfikat SGS. Najwyższej jakości mechanizm cichego domyku zapewnia płynną i bezpieczną pracę, a co więcej aktywuje się już przy minimalnym otwarciu frontu. Dwustopniowe działanie zawiasu dodatkowo chroni sąsiadujące meble i ścianę przed przypadkowym uszkodzeniem.

Czytaj także: Prowadnice do szuflad VERSALITE PLUS+ – jakość i funkcjonalność

Łatwość i precyzja montażu

Producent zadbał także o to, by seria SILENTO PRO nie sprawiała kłopotów przy montażu. Do każdego zawiasu możemy dobrać odpowiedni dla niego prowadnik i komplet zaślepek – zgodnie ze stanem technicznym mebla i własnym zapotrzebowaniem. Do wyboru jest prowadnik krzyżowy, prowadnik z regulacją mimośrodową oraz krzyżowy z mufami.
Zintegrowana w ramieniu zawiasu regulacja mimośrodowa głębokości oraz mocowanie prowadnika typu CLIP‑ON znacząco usprawniają instalację i ułatwiają właściwe ustawienie frontu. Istnieje możliwość dopasowania pozycji drzwiczek w trzech płaszczyznach: w zakresie szerokości ± 2 mm, wysokości ± 1,5 mm i głębokości ± 1,5 mm.

Opracowanie: firma GTV